Upalne kwalifikacje w Poznaniu

Upalne kwalifikacje w Poznaniu

Podaj dalej

Karol Urbaniak kontynuuje świetną passę i odnotowuje najlepszy czas w pierwszym segmencie kwalifikacji KIA Lotos Race na Torze Poznań. Z dzisiejszą rywalizacją na tym etapie żegnają się Kasia Sakowska i debiutujący w pucharze Robin Rogalski.

fot. redakcja
fot. redakcja

Nad torem w Przeźmierowie panuje dziś iście wakacyjna aura, a temperatura powietrza dobija do 30 stopni Celsjusza.

Kwalifikacje ruszyły punktualnie o 10:15, a pierwszym zawodnikiem, który pojawił się na torze był Karol Urbaniak. Urzędujący mistrz KIA Lotos Race już na pierwszym pomiarowym okrążeniu uzyskał bardzo dobry czas, dzięki któremu mógł pokonać tylko cztery kółka.

Na drugim miejscu uplasował się Jan Antoszewski, wyprzedzając Bartosza Paziewskiego. Pierwsza trójka zmieściła się w różnicy 0,3 sekundy.

Pasjonująca walka toczyła się również z tyłu stawki. Do kolejnego segmentu walki o pole position awansowało bowiem tylko 15 z 17 zawodników. O utrzymanie walczyli dziennikarz Jacek Jurecki, Piotr Humański, Katarzyna Sakowska i Robin Rogalski.

Ostatni z nich miał jeszcze problemy z samochodem spowodowane wczorajszym incydentem, przez co stracił do najszybszego Urbaniaka aż 6 sekund. Kasia Sakowska długo walczyła z Piotrek Humańskim, jednak ostatecznie jej strata w postaci 0,6 sekundy nie pozwoliła na awans.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News