Ultratriathlonista pierwszym Partnerem marki Cupra

Ultratriathlonista pierwszym Partnerem marki Cupra

3486-Cupra_2048px_23

Podaj dalej

Przepłynąć bez przerwy ponad 11 km, przejechać rowerem dystans między Gdynią i Rzeszowem, a na koniec przebiec 126 km. Niemożliwe? Nie dla Roberta Karasia, który ustanowił rekord świata w potrójnym Ironmanie. W jego pasji towarzyszy mu Cupra. Ultratriathlonista został pierwszym polskim Partnerem hiszpańskiej marki samochodów o sportowym charakterze.

Przebycie o własnych siłach całościowego dystansu 678 km zajęło Robertowi Karasiowi 30 godzin 48 minut i 57 sekund. Zwycięstwo w Mistrzostwach Świata na dystansie potrójnego Ironmana nie było jednak pierwszym sukcesem w historii młodego elblążanina. Sportowiec nosi także tytuł światowego rekordzisty w podwójnym Ironmanie, podczas którego pokonuje się 7,6 km w wodzie, 360 km rowerem i 84,4 km biegnąc. W maju tego roku Karaś poprawił z kolei rekord Polski w triathlonie, przemierzając po kolei 3,8 km, 180 km i 42,2 km w jedyne 8 godzin 13 minut i 41 sekund.

W lutym 2018 roku Cupra, istniejąca wcześniej jako wersja wyposażenia sportowych wersji SEAT-ów, zadebiutowała jako samodzielna marka. Jej twórcy zapewniają, że Cupra stanie się partnerem dla osób poszukujących w życiu autentycznych, silnych doświadczeń.

By podkreślić nowy etap w historii marki, Cupra zaprosiła do wspólnego projektu osoby, które pozostają wierne swoim zamiłowaniom. Pierwszy ogłoszony Partner, Robert Karaś, uczynił ze swojej pasji sposób na życie, zdobywając uznanie w świecie sportu.

Robert Karaś odebrał kluczyki do Cupry Ateca w kolorze Nevada White, pierwszego modelu hiszpańskiej marki. Pojazd posiada silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM, napęd na cztery koła oraz 7-biegową skrzynię DSG. Cupra osiąga pierwszą setkę już w 5,2 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 247 km/h.

Polskie fotoradary są niezwykle ułomne. Mandatu unika ponad 50% kierowców

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News