Uliczny pościg za przemytnikiem. Pomogła śmieciarka

Uliczny pościg za przemytnikiem. Pomogła śmieciarka

kontrabanda5

Podaj dalej

Pościg policjantów z Lubania za przemytnikiem okazał się na tyle skuteczny, że udało się odzyskać kontrabandę o wartości około miliona trzystu tysięcy złotych. Funkcjonariusze przy wsparciu Straży Granicznej znaleźli ponad 1,8 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych.

Policjanci chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli przejeżdżający samochód dostawczy. Ten jednak w żaden sposób nie reagował na to, aby się zatrzymać. Za mężczyzną ruszył pościg. Kierowca uciekając doprowadził jednak dość szybko do kolizji drogowej ze… śmieciarką.

Wyprzedzał i spowodował śmiertelny wypadek. Szuka go policja

Po zderzeniu funkcjonariusze niezwłocznie obezwładnili i zatrzymali kierującego. 27-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka kara finansowa i utrata nielegalnego towaru. Ponadto odpowie za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i spowodowania kolizji drogowej.

Gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 1,6 mln złotych tytułem nieodprowadzonego podatku.

Barierka uratowała mu życie. Opona wypadła spod samochodu ciężarowego

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News