Ukraina: kuriozalny wypadek z którego śmieje się cały Internet. Doszło tam do kolizji auta z... wojskowym myśliwcem MiG-29 [ZDJĘCIA]

Ukraina: kuriozalny wypadek z którego śmieje się cały Internet. Doszło tam do kolizji auta z... wojskowym myśliwcem MiG-29 [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Ukraińskie media poinformowały wczoraj o kuriozalnym wypadku. MiG-29 Sił Powietrznych Ukrainy doznał poważnych uszkodzeń po kolizji z samochodem osobowym. Na szczęście w wypadku nikt nie zginął.

Co tam się wydarzyło?

Trzeba przyznać, że o tego typu zdarzeniach nie słyszy się zbyt często. Jak więc mogło dojść do kolizji auta z wojskowym myśliwcem? Cóż, podobnie jak w wielu podobnych i kuriozalnych wypadkach tego typu – winny był alkohol. A w zasadzie kierowca auta osobowego, który był pijany. MiG-29 był w trakcie holowania na miejsce postoju, gdy nagle wjechał w niego samochód cywilny marki Volkswagen Touran – podało w oświadczeniu The Air Command Centre.

MiG 29

Kierowcą VW okazał się kapitan sił powietrznych Ukrainy, który w wypadku doznał ciężkich obrażeń ciała i musiał zostać przetransportowany do szpitala helikopterem. Na miejscu okazało się, że miał w organizmie 0,2 promila alkoholu.

Prokuratura wojskowa garnizonu kijowskiego wszczęła już postępowanie przygotowawcze w postępowaniu karnym. Niestety samolot po tym incydencie ma poważne uszkodzenia poszycia, silnika oraz kadłuba. Najprawdopodobniej pójdzie na żyletki.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News