Ukradł drogiego Volkswagena. Grozi mu 12 lat więzienia [wideo]

Ukradł drogiego Volkswagena. Grozi mu 12 lat więzienia [wideo]

Zrzut ekranu 2019-10-7 o 18.18.25

Podaj dalej

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu już po kilkudziesięciu godzinach od zdarzenia odzyskali skradzionego Volkswagena. Wartość samochodu szacuje się na ponad 130 tysięcy złotych. Ponadto zatrzymali 24-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 03.10.2019 r., na jednym z parkingów przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Sprawca najpierw uderzył ręką w twarz 55-latka, a następnie grożąc mu pozbawieniem życia, zabrał pokrzywdzonemu kluczyki do samochodu. Ukradł również dokumenty oraz pieniądze, a następnie odjechał skradzionym pojazdem o wartości ponad 130 tysięcy złotych.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy już następnego dnia ustalili, że podejrzewanym o to przestępstwo jest 24-letni mieszkaniec Kamiennej Góry. Policjanci zatrzymali mężczyznę w godzinach wieczornych w oddalonym o 22 km od Wałbrzycha Krzeszowie. Funkcjonariusze odzyskali także utracony w wyniku rozboju samochód – zabezpieczając go do celów procesowych – oraz pozostałe mienie. Wkrótce pojazd trafi do swojego właściciela.

W trakcie przesłuchania 24-latek przyznał się do rozboju. O jego losie zadecyduje teraz sąd, który po analizie zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mieszkańcowi Kamiennej Góry grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

To koniec 35-letniej historii Peugeotów GTI? Bunt na pokładzie francuskiego koncernu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News