Udany debiut nowego Audi e-tron FE05 na torze

Udany debiut nowego Audi e-tron FE05 na torze

Udany debiut nowego Audi e-tron FE05 na torze

Podaj dalej

Nowe Audi e-tron FE05 gładko pokonało swe pierwsze kilometry na testowym torze w hiszpańskim Monteblanco. Bolid ten będzie brał udział w wyścigach Formuły E.

Przez trzy dni Audi oraz inne marki, które odwiedziły tor na południu Hiszpanii, zaliczały kolejne pozycje na rozbudowanej liście wyczerpującego programu testowego. Obserwowanie naszego nowego samochodu w poniedziałek o dziewiątej rano, gdy powoli wyjeżdżał z boksu, to było doprawdy wspaniałe uczucie – powiedział szef zespołu, Allan McNish. Zrobiliśmy wiele kilometrów bez odnotowania większych problemów. To dobra informacja przy torowym debiucie i świetna informacja dla całego teamu – zarówno tej jego części, która pracuje tu, bezpośrednio na torze oraz dla tej, która pracuje w Audi Motorsport w Neuburgu. Opinie Lucasa były bardzo pozytywne, co również nas czyni optymistami. Wiemy, że zanim pojedziemy na pierwszy wyścig nowego sezonu i zanim staniemy do walki przeciw naszym rywalom, mamy jeszcze wiele do zrobienia jeśli chodzi o kolejne testy i dalszy rozwój tego bolidu.

Debiut nowego Audi e-tron FE05 zrobił ogromne wrażenie na Lucasie di Grassim: Moje pierwsze odczucia były szokujące – ten samochód, to ogromny krok do przodu praktycznie pod każdym względem. Jeździliśmy dużo, mogliśmy się skupić na odpowiednich ustawieniach, a jednocześnie zgromadzić wiele danych dla naszych inżynierów. Czuję, że ten pierwszy test zakończył się wielkim sukcesem. Ogromnie się cieszę, że w końcu miałem możliwość poprowadzenia tego bolidu na torze zlokalizowanym w mieście.

Piąty sezon wyścigów Formuły E rozpocznie się w grudniu tego roku.

Tagi: Audi e-tron, Formuła E, wyścigi, samochody elektryczne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News