Udana pogoń Ogiera

Udana pogoń Ogiera

Podaj dalej

Sebastien Ogier/Julien Ingrassia mają za sobą niemal perfekcyjne popołudnie. Mistrzowie świata wygrali wszystkie trzy odcinki specjalne i objęli prowadzenie w Rajdzie Hiszpanii. Na drugim miejscu są Dani Sordo/Marc Marti ze stratą 1,7 sekundy, a trzeci Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul są już 1:04 minuty za liderami.

Ogier bardzo konsekwentnie realizuje swój plan. Niewątpliwie jego celem w Katalonii jest zwycięstwo i przypieczętowanie trzeciego tytułu mistrzowskiego, co tak naprawdę jest już pewne. Po rolowaniu załogi Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger na dwunastym oesie, już tylko Neuville ma matematyczne szanse na mistrzostwo, jednak Belg musiałby zdobyć komplet 84 punktów i liczyć na to, że Ogier nie będzie już punktował w tym sezonie.

– Walka z Danim jest bardzo fajna. Jestem zadowolony z tego, że robimy swoje. To była dobra pętla, jechaliśmy bardzo czysto. Jeśli chodzi o klasyfikację indywidualną, nie mam żadnej presji, ale inaczej jest w mistrzostwach producentów. Cały czas walczymy o tytuł i nie chcę zawieść zespołu – powiedział Ogier.

Sordo spadł na drugie miejsce, ale należało się tego spodziewać, że Francuz przyspieszy i będzie nie do zatrzymania. Dani jedzie świetny rajd i nadal może liczyć na zwycięstwo, jeśli tylko Seb będzie miał jakiekolwiek problemy. Trzeci Neuville, jeżeli utrzyma takie miejsce, to zrówna się w klasyfikacji generalnej z Mikkelsenem, co sprawi, że rywalizacja o wicemistrzostwo świata nabierze rumieńców.

– Cały czas borykamy się z podsterownością. Chcieliśmy pojechać odrobinę wolniej, żeby zobaczyć czy przyczepność się zmieni, ale w końcowej fazie odcinka popełniliśmy błąd. Jestem zadowolony ze swojej jazdy, ale ta pomyłka jest rozczarowująca – stwierdził Sordo na mecie OS14.

Sebastien Ogier

Na czwartym miejscu znajdują się Hayden Paddon/John Kennard, którzy jadą coraz szybciej na asfaltowej nawierzchni i starają się szukać swoich limitów. Za nimi są Kris Meeke/Paul Nagle jadący szybko, ale znów z błędami. Na OS12 obrócili się na piątym biegu i mocno uszkodzili przód swojego samochodu, co później było sporym problemem w szybkich zakrętach, ze względu na ubytki aerodynamiczne. Na pewnej szóstej pozycji jadą Mads Ostberg/ Ola Floene szlifujący technikę jazdy na asfalcie i to – zdaniem Madsa – daje efekty.

– Obróciłem się na piątym biegu. Wracaliśmy do jazdy i zgubiliśmy przedni zderzak. Podczas tego rajdu popełniamy zbyt wiele błędów. Musimy je wyeliminować – opowiedział Meeke.

Na siódmej lokacie są Ott Tanak/Raigo Molder, którzy są zadowoleni, że tym razem nie mają większych problemów z samochodem czy też z oponami. Dalej są Kevin Abbring/Sebastian Marshall, czerpiący dużo frajdy z jazdy. Holenderski kierowca Hyundaia dodał, że ma kilka pomysłów na jutro, zwłaszcza w zakresie konfiguracji amortyzatorów. Dziesiątkę zamykają Martin Prokop/Jan Tomanek oraz Jan Kopecky/Pavel Dresler. Z punktów wypadli Eric Camilli/Benjamin Veillas, którzy na OS12 mieli kłopoty z układem napędowym. Skrzynia zatrzymała się na piątym biegu i Francuzi musieli zakończyć swój dzień.

neuville12esp16rk-226_resize

– Jest naprawdę fajnie. Mam już kilka pomysłów na jutro, szczególnie jeśli chodzi o amortyzatory – powiedział Abbring.

W klasie WRC-2 liderują Jan Kopecky/Pavel Dresler przed Pontusem Tidemandem/Jonasem Anderssonem i Frigyesem Turanem/Gaborem Zsirosem. Jakub Brzeziński/Jakub Gerber pozostają na piątym miejscu w Drive DMACK Fiesta Trophy.

Ostatnim akordem dzisiejszego dnia będzie super oes Salou, który rozpocznie się o godzinie 18.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News