Tysiące zakupionych aut z "drugiej ręki" z poważnymi defektami

Tysiące zakupionych aut z "drugiej ręki" z poważnymi defektami

uzywane diesel

Podaj dalej

W pierwszym półroczu 2018 roku w Polsce pojawiło się blisko 1,3 mln ofert sprzedaży samochodów używanych, czyli aż o blisko 200 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku. 70 proc. z nich może posiadać wady techniczne lub prawne.

W minionym półroczu pojawiło się na polskim rynku dokładnie 1.282.019 ofert sprzedaży samochodów z tzw. drugiej ręki. Jak wynika z danych AAA Auto, jednego z liderów sprzedaży aut używanych i poleasingowych, łącznie pojawiło się o 175 531 ogłoszeń więcej, niż w analogicznym okresie 2017 roku.

Według szacunków firmy znaczna większość aut może posiadać wady techniczne lub prawne.

Z ekonomicznego punktu widzenia warto kupić zadbane używane auto, dlatego należy je w miarę możliwości dokładnie sprawdzić przed zakupem oraz skorzystać z gwarancji oferowanych przez wiarygodnych sprzedawców aut używanych, aby uniknąć poważnych rachunków za nieprzewidziane naprawy.

Przeprowadzenie kontroli kilkuset tysięcy pojazdów używanych przez specjalistów AAA Auto pozwoliło na wyodrębnienie dziesięciu najczęściej występujących usterek i problemów. Są to między innymi:

1. Brak lub niedziałający poprawnie filtr DPF
2. Cofnięty licznik przebiegu
3. Samochody po poważnych wypadkach
4. Samochody popowodziowe
5. Składaki – auta złożone z części innych samochodów
6. Nieprawidłowo działająca skrzynia biegów
7. Kłopoty z elektryką
8. Problemy ze sprzęgłem
9. Źle działające hamulce
10. Nieprawidłowo działająca klimatyzacja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News