Tylko w ostatni weekend 30 kierowców straciło prawo jazdy

Tylko w ostatni weekend 30 kierowców straciło prawo jazdy

Podaj dalej

Wystarczył jeden weekend, aby 30 kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista pędził 133 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci apelują – kierowco, noga z gazu!

Funkcjonariusze zatrzymali w miniony weekend 30 kierujących, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Wszystko przez jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Tylko w sobotę i niedzielę jeleniogórski zespół działający w grupie „SPEED” skontrolował 22 kierujących. Policjanci ujawnili 18 wykroczeń, w tym 17 przypadków przekroczenia przez kierowców prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy Ci, którzy zlekceważyli obowiązujące limity prędkości oprócz mandatów i punktów karnych, stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni mieszkaniec Świdnicy. Mężczyzna na drodze krajowej nr 3, w miejscowości Kaczorów kierując motocyklem na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 133 km/h. Jechał zatem aż o 83 km/h za szybko.

Na tym samym odcinku drogi prawo jazdy na 3 miesiące stracił również 38-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Kierując pojazdem osobowym, przekroczył dozwoloną prędkość o 82km/h.

Z taką samą prędkością poruszał się zatrzymany przez mundurowych w Jeleniej Górze 48-letni kierujący samochodem marki Toyota. Dodatkowo wyprzedzał on przed przejściem dla pieszych. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 700 zł, naliczyli mu 20 punktów karnych oraz zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

SOP dumny ze swoich kierowców? Raport zaprzecza rzeczywistości i zdrowemu rozsądkowi

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg w tym roku zatrzymali już 604 kierowców, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km/h.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News