Tuż za podium

Tuż za podium

Podaj dalej

Sven Muller zamienia swoje pole position na zwycięstwo w wyścigu Porsche Supercup na węgierskim obiekcie Hungaroring. Podium uzupełnili Come Ledogar oraz Christian Engelhart, natomiast Kuba Giermaziak dojechał na 4. pozycji.

Porsche Supercup Hungary

Już od samego początku wyścigu Muller bez problemów obronił swoje prowadzenie i zaczął spokojnie budować przewagę nad rywalami. Za Come Ledogarem utworzył się spory ruch, a zawodnicy nie byli w stanie wyprzedzić Francuza, który zaciekle bronił swojej drugiej pozycji aż do mety.

Tuż za podium linię mety minął Kuba Giermaziak, który po starcie zaatakował od zewnętrznej i był blisko awansowania z 5. miejsca, jednak chwilowo musiał uznać wyższość swoich rywali i spokojnie czekać na swoją okazję. Na ostatnich zakrętach dzisiejszego wyścigu Kuba zdołał odrobić strarę do Riberasa i wyprzedzić Hiszpana, awansując na 4. pozycję.

Drugi z Polaków, Robert Lukas, ukończył dzisiejsze zmagania na gorącym Hungaroringu na 8. miejscu, odpierając ostre ataki Jeffreya Schmidta. Polak utrzymał swoją pozycję i dowiózł swoją pozycję w czołowej dziesiątce, którą zamknął Zoechling.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News