Trzy modele marki Volkswagen podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Trzy modele marki Volkswagen podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Trzy modele marki Volkswagen podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Podaj dalej

Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje lekki samochód wsparcia, czyli Amaroka w dwóch wersjach kabiny oraz samochód małej ładowności wysokiej mobilności, czyli Craftera w wersji furgon.

Amarok w zabudowie militarnej jest wyposażony w silnik 2.0 TDI o mocy 140 KM, automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła 4MOTION. 6-miejscowy Amarok z pojedynczą kabiną ma zamontowane na skrzyni ładunkowej 4 dodatkowe, składane i obrotowe siedzenia zintegrowane z pasami bezpieczeństwa.

Ponadto samochód ma wzmocnione zawieszenie oraz jest przygotowany do montażu systemów łączności i do instalacji urządzeń uprzywilejowania w ruchu. W taki sam silnik, ale współpracujący z 6-biegową przekładnią mechaniczną jest wyposażony 4-miejscowy Amarok z podwójną kabiną. Oprócz wzmocnionego zawieszenia auto ma również orurowanie przedniego zderzaka, a napęd na cztery koła jest realizowany za pomocą dołączanego napędu z reduktorem.

Dwulitrowa jednostka napędowa TDI, o mocy 177 KM napędza prezentowanego Craftera. 5 miejscowy furgon ma 3-osobową ławkę w drugim rzędzie siedzeń, szczelnie oddzieloną kabinę od przedziału ładunkowego, podwyższone przednie zawieszenie i orurowanie przedniego zderzaka. Stały napęd na cztery koła z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego jest przenoszony za pośrednictwem 6-biegowej przekładni mechanicznej. Pod podwoziem zamontowano osłonę silnika, a progi samochodu zostały dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami. Tak, w pełni przygotowany pojazd uzyskał kategorię terenową – N1G.

Organizatorzy Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach dni otwarte dla publiczności zaplanowali na najbliższy weekend. Więcej informacji na stronie http://www.targikielce.pl/pl/mspo.htm.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News