Trwają ogólnopolskie działania policyjne "SMOG"

Trwają ogólnopolskie działania policyjne "SMOG"

Diesel

Podaj dalej

Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, które generują zwiększoną emisję spalin i szkodzą środowisku.

Funkcjonariusze, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy, będą dokonywali badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Szczególną uwagę mają poświęcić pojazdom, z których rur wydechowych wydobywają się duże ilości dymu.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również zasługa niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News