Brytyjska Finlandia

Brytyjska Finlandia

Podaj dalej

Kris Meeke nieprzerwanie od drugiego odcinka specjalnego znajduje się na czele Rajdu Finlandii.

fot. Citroen
fot. Citroen

Kierowca Citroena narzucił mocne tempo już od samego rana, przez co podczas pierwszego przejazdu próby  Ouninpohja pokonał Latvalę o 13,4 sekundy. Później Brytyjczyk wygrał jeszcze raz oddając pozostałe próby Tanakowi oraz Ogierowi, jednak na obu notując przy tym bardzo niewielką stratę. Z tego powodu drugi Latvala traci już do lidera rajdu 26,4 sekundy.

fot. twitter
fot. twitter
Fot. Red Bull
Fot. Red Bull

Czołową trójkę uzupełnia Craig Breen, jednak Irlandczyk znalazł się na tej pozycji dopiero po zjeździe na serwis. Sędziowie nadali zawodnikom czasy za próby trzynaście oraz czternaście, kiedy to obie zostały wstrzymane po kraksach kolejno Bertelliego i Camilliego. W obu przypadkach niezbędna była interwencja medyczna, gdyż w wypadach ucierpieli piloci i zostali oni zabrani do szpitala. Na dalszych miejscach znajduje się duet Hyundaia – Neuville oraz Paddon, których dzieli zaledwie 0,9 sekundy.

Fot. Red BullFot. Red Bull

W WRC2 cały czas pewnie prowadzi Lapppi, który jest ponad 40 sekund przed Suninenem i swoim kolegą ze Skoda Motorsport, Pontusem Tidemandem. Hubert Ptaszek utrzymuje równe tempo i zbierając kolejne doświadczenia zajmuje 10 miejsce w klasie.

Fot. Maciej Niechwiadowicz
Fot. Maciej Niechwiadowicz

W Drive Dmack Fiesta Trophy Kuba Brzeziński również utrzymuje równe tempo i wykorzystuje błędy rywali, dzięki czemu przesunął się na trzecie miejsce w pucharze. – Jest bardzo trudno, gdyż jest wiele szybkich zakrętów przez ślepe szczyty. Robię doktorat z rajdów w jeden weekend – komentował Polak po porannej pętli.

fot. Colin Team

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News