Trwa akcja "Znicz": Są pierwsze dane dotyczące liczby wypadków, ofiar i pijanych kierowców

Trwa akcja "Znicz": Są pierwsze dane dotyczące liczby wypadków, ofiar i pijanych kierowców

Badanie alkomatem

Podaj dalej

Od czwartku na polskich drogach trwa akcja” Znicz” i potrwa ona do niedzielnego wieczoru. Bierze w niej udział 6 tysięcy 485 policjantów drogówki wspieranych przez funkcjonariuszy innych specjalności oraz Żandarmerię Wojskową. Jak co roku ma ona na celu zadbać o bezpieczeństwo na drogach.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przekazało dane związane z akcją ”Znicz”. Według policyjnych statystyk w ciągu pierwszych dwóch dni doszło do 141 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 185 zostało rannych. W sam czwartek policjanci zatrzymali aż 485 nietrzeźwych kierowców.

– W tym roku jest bezpieczniej niż w zeszłym, ponieważ podczas tegorocznej akcji „Znicz” mamy 51 wypadków, 14 ofiar śmiertelnych oraz 45 rannych mniej, niż przed rokiem – powiedział podinspektor Radosław Kobryś.

Z danych KGP wynika, że w czasie ubiegłorocznego listopadowego święta, gdy również prowadzono akcję „Znicz”, doszło do 425 wypadków, w których zginęło 57 osób, a 528 zostało rannych. W zeszłym roku policjanci zatrzymali 1299 kierujących pod wpływem alkoholu.

Nagranie potrącenia 11-latki na pasach przez naćpanego kierowcę

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News