Triumf Kajetanowicza i Barana

Triumf Kajetanowicza i Barana

Podaj dalej


drugi_z_rzedu_triumf_kajetanowicza_i_barana_w_ponta_delgada_1

Drugi z rzędu triumf Kajetanowicza i Barana w Ponta Delgada

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran rewelacyjnie rozpoczęli zmagania na Wyspie Świętego Michała. Polacy powtórzyli ubiegłoroczny sukces i zwyciężyli na miejskim superoesie, którego trasę wytyczono na ulicach stolicy Azorów. Załoga LOTOS Rally Team – wśród obserwującego rywalizację tłumu kibiców – ruszyła na trasę jako ostatnia z załóg priorytetowych i także i tym razem była najszybsza w Ponta Delgada City Show.

drugi_z_rzedu_triumf_kajetanowicza_i_barana_w_ponta_delgada_2

– Perfekcyjna atmosfera, niesamowite show! Świetnie być tu znowu 🙂 – powiedział Kajetan Kajetanowicz na mecie tego odcinka, którego przejazd zakończył tuż przed północą polskiego czasu.

Na śliskiej asfaltowej nawierzchni i podbijającej kostce samochody rajdowe wyposażone w szutrowe zawieszenie i opony mocno się ślizgały, bawiąc fanów efektownymi poślizgami. W tych warunkach Kajetanowicz z Baranem wykorzystali swoje doświadczenie w tego typu próbach i pojechali tak jak podczas swoich zwycięskich przejazdów legendarnej ulicy Karowej, czyli czysto, precyzyjnie i niezwykle skutecznie. Na tej krótkiej próbie wyprzedzili portugalską załogę Fontes/Ponte o 1,3 sekundy, a swoich najgroźniejszych rywali w FIA ERC – Lukjaniuka z Arnautovem o 3 sekundy.

drugi_z_rzedu_triumf_kajetanowicza_i_barana_w_ponta_delgada_3

To doskonałe rozpoczęcie zmagań, choć wyniki efektownego miejskiego odcinka nie wliczają się do klasyfikacji generalnej zawodów. Prawdziwa rywalizacja ruszy już w czwartek – rano na odcinku kwalifikacyjnym, a popołudniem czekają nas pierwsze odcinki specjalne.
Wśród nich zaplanowano kolejną widowiskową próbę, czyli wytyczony w kamieniołomie odcinek Grupo Marques, na którym kibice mają wyjątkową okazję obserwowania równoległej walki dwóch załóg. Kajetanowicz i Baran są niepokonani na tym oesie od początku swoich startów na Azorach, czyli od ponad 730 dni.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS – a także i CUBE.ITG i Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.facebook.com/EmocjeDoPelna i www.facebook.com/KajetanKajetanowicz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News