Tradycyjny sportowy duch i brytyjski charakter: MINI 60 Years Edition

Tradycyjny sportowy duch i brytyjski charakter: MINI 60 Years Edition

P90331385_highRes_mini-cooper-60-years

Podaj dalej

MINI świętuje 60-lecie marki, oferując ekskluzywny designerski model. By uczcić okrągły jubileusz brytyjska marka wprowadza do oferty specjalny jubileuszowy model.

Minęło już 60 lat od wprowadzenia na rynek tego małego brytyjskiego samochodu, który zdobył globalną popularność między innymi dzięki gokartowym wrażeniom podczas jazdy i kreatywnemu wykorzystaniu przestrzeni.
Aby uczcić tę okrągłą rocznicę, słynny producent samochodów klasy premium prezentuje model, który eksponuje zarówno brytyjskie korzenie, jak i zwinny charakter MINI.

Wersja Mini 60 Years Edition będzie wyróżniać się unikatowymi elementami stylistycznymi oraz dodatkami. W samochodzie założono 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Przez jego maskę biegną charakterystyczne czarne pasach.

Logo z liczbą 60, które ma przypominać właścicielowi o unikatowości jego samochodu, będzie umieszczone na lewym dekoracyjnym pasie maski, obudowach kierunkowskazów, nakładkach progowych, a nawet elementach tapicerki (boczki drzwi, zagłówki).

Oferta napędów w MINI 60 Years Edition obejmuje dwa silniki benzynowe i dwa silniki wysokoprężne o mocy od 100 kW (136 KM) do 141 kW (192 KM). Producent przewidział również odmiany trzy i pięciodrzwiowe.

Jubileuszowa edycja trafi do salonów w marcu. Producent nie podał jeszcze cen samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News