Toyoty Mirai w systemie ride-sharingowym CleverShuttle pokonały 2 miliony kilometrów

Toyoty Mirai w systemie ride-sharingowym CleverShuttle pokonały 2 miliony kilometrów

BEEF #3/2017 Reportage Grillgeräte JVA Uelzen

Podaj dalej

Flota 45 Toyot Mirai, obsługująca pasażerów w Hamburgu, Monachium i Stuttgarcie, pokonała już ponad 2,2 miliona kilometrów w systemie współdzielenia przejazdów CleverShuttle. Dzięki innowacyjnej aplikacji na telefon niemieckiej firmy już ponad 525 000 osób mogło przekonać się o zaletach elektrycznych samochodów na wodór.

Niemiecka firma ride-sharingowa CleverShuttle w 2017 roku zainwestowała we flotę 45 wodorowych sedanów Mirai, które wożą pasażerów w innowacyjnym systemie opartym na aplikacji, umożliwiającej współdzielenie przejazdów. Początkowo do serwisu w Hamburgu trafiło 20 Mirai. W ciągu 15 pierwszych miesięcy działalności wodorowe Toyoty pokonały z aplikacją CleverShuttle łącznie milion kilometrów. Zaledwie niecałe 10 miesięcy później przewoźnik ogłosił, że na licznikach wszystkich Mirai w jego flocie pojawiło się łącznie 2,2 miliona kilometrów, a do tej pory z usług serwisu skorzystało ponad 525 000 pasażerów.

Obecnie Toyoty Mirai CleverShuttle są używane w Hamburgu, Monachium i Stuttgarcie. Samochody są tankowane na stacjach H2 MOBILITY, należących do spółki joint venture, której zadaniem jest rozwój infrastruktury wodorowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News