Toyota zaprezentuje roboty domowe Human Support Robots

Toyota zaprezentuje roboty domowe Human Support Robots

Toyota zaprezentuje roboty domowe Human Support Robots

Podaj dalej

W przyszłym tygodniu Toyota zaprezentuje europejskim naukowcom roboty domowe Human Support Robot (HSR) podczas International Conference on Intelligent Robots and Systems (IROS 2018) w Madrycie. Będzie to pierwszy pokaz robotów HSR w Europie.

Toyota jest przekonana, że mobilność to zagadnienie, które wykracza poza świat motoryzacji. Dla japońskiej firmy istotna jest swoboda poruszania się bez względu na wiek czy stan zdrowia. W dążeniu do realizacji wizji mobilności dla wszystkich Toyota wspiera budowę zintegrowanego społeczeństwa, które szeroko korzysta z rozwiązań ułatwiających ludziom zmierzenie się z ich ograniczeniami. Firma otwiera się na współpracę z europejskimi ośrodkami badawczymi, aby przyspieszyć rozwój robotów HSR za pośrednictwem HSR Developer’s Community.

System HSR Developer’s Community został uruchomiony we wrześniu 2015 roku. Jest to otwarta platforma, z której mogą korzystać partnerzy na całym świecie. Dzięki niej organizacje uczestniczące w badaniach nie muszą opracowywać własnego robota ani podstawowego oprogramowania dla robotów. Mogą się skupić na rozwijaniu nowych pomysłów i rozwiązań oraz na testowaniu ich w łatwo dostępnym środowisku. Z HSR Developer’s Community korzysta obecnie 44 partnerów z 12 krajów. Ponadto Toyota wspiera w prowadzeniu badań nad robotyką pięć europejskich uczelni – Uniwersytet Techniczny w Eindhoven w Holandii, Uniwersytet w Bremie, Bonn-Rhein-Sieg University of Applied Sciences, Uniwersytet Oksfordzki oraz francuski Uniwersytet Techniczny Belfort-Montbeliard.

HSR, jeden z pomysłów Toyoty na zapewnienie większej swobody poruszania się i większej samodzielności ludziom z ograniczeniami ruchowymi, to część większego projektu Toyota Partner Robots. Toyota prowadzi go z myślą o tym, aby zaangażować roboty w opiekę medyczną, rehabilitacyjną i pielęgniarską, pomoc w codziennym życiu w domu oraz w transport na krótkich dystansach. Obecnie roboty HSR służą głównie do opieki nad osobami chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi za pomocą trzech funkcji: podnoszą przedmioty z ziemi, sięgają po przedmioty, które znajdują się poza zasięgiem użytkownika oraz komunikują się z rodziną i opiekunami użytkownika. Roboty HSR zostały zaadaptowane jako standardowa platforma w międzynarodowych konkursach robotycznych, takich jak RoboCup@Home czy World Robot Summit (WRS).

IEEE/RSJ International Conference on Intelligent Robots and Systems (IROS) to jedna z największych i najbardziej wpływowych konferencji naukowych poświęconych robotyce na świecie, organizowana od 1988 roku. Tegoroczna edycja jest po raz pierwszy organizowana w Madrycie. Wydarzenie rozpoczyna się 1 października i potrwa 5 dni. Na swoim stoisku Toyota zaprezentuje dwa roboty HSR i symulator HSR oraz przedstawi informacje techniczne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News