Toyota zapewni pełną gamę zelektryfikowanych pojazdów podczas Olimpiady w Tokio 2020

Toyota zapewni pełną gamę zelektryfikowanych pojazdów podczas Olimpiady w Tokio 2020

20181030-02-01-378228

Podaj dalej

Toyota, globalny partner Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, zapewni pełną gamę zelektryfikowanych pojazdów, w tym wersje specjalne aut oraz pojazdy opracowane na potrzeby organizacji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio.

Dzięki gamie zelektryfikowanych pojazdów, Toyota wraz z Komitetem Organizacyjnym Igrzysk dąży do osiągnięcia najniższego docelowego poziomu emisji floty spośród wszystkich oficjalnych flot, eksploatowanych do tej pory na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich. W ten sposób Toyota przyczyni się do zmniejszenia wpływu Igrzysk na środowisko.

Toyota dostarczy podczas przyszłorocznego święta sportu łącznie około 3700 pojazdów i robotów usprawniających poruszanie się. Prawie 90 procent oficjalnej floty będą stanowić zelektryfikowane pojazdy. Będą to samochody hybrydowe (HEV), pojazdy elektryczne na ogniwa paliwowe (FCEV), takie jak napędzany wodorem model Mirai, samochody hybrydowe plug-in (PHEV) jak Prius Plug-in Hybrid oraz pojazdy elektryczne, zasilane akumulatorami (BEV). Wśród pojazdów elektrycznych na baterie znajdą się tak innowacyjne modele jak APM (Accessible People Mover), e-Palette oraz Toyota Concept-i, które zapewnią szeroką gamę różnych form mobilności podczas igrzysk w Tokio. Wśród dostarczonych przez Toyotę, zelektryfikowanych pojazdów znajdzie się około 500 aut typu FCEV i około 850 BEV. Będzie to największa flota w historii Igrzysk.

Ze wstępnych obliczeń wynika, że CO2 emitowane przez eksploatowaną podczas Igrzysk Tokio 2020 flotę seryjnych samochodów wyniesie średnio mniej niż 80 g/km*1, co oznacza zmniejszenie emisji o około połowę w stosunku do standardowej floty podobnej wielkości, składającej się z modeli z konwencjonalnymi napędami benzynowymi i wysokoprężnymi. Dodatkowo, w trakcie Igrzysk przewiduje się dalszą redukcję zanieczyszczeń dzięki opracowanym przez Toyotę zaawansowanym urządzeniom zwiększającym mobilność oraz zelektryfikowanym pojazdom, do których należą specjalne wersje pojazdów, zaprojektowanych do użytku podczas Igrzysk.

Aby uniknąć kolizji i ograniczyć potencjalne szkody lub obrażenia, wszystkie pojazdy do transportu personelu będą wyposażone w technologie bezpieczeństwa Toyoty, w tym systemy Toyota Safety Sense i Lexus Safety System +. Ponadto, prawie wszystkie seryjne samochody będą wyposażone w system ICS (Intelligent Clearance Sonar), który zapobiega kolizjom podczas manewrów.

Oprócz oficjalnej floty, Toyota będzie wspierać logistykę Igrzysk również za pomocą innych pojazdów, w tym autobusów na ogniwa paliwowe SORA i pojazdów ułatwiających poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Do użytku organizatorów zostaną oddane także napędzane ogniwami paliwowymi wózki widłowe, produkowane przez Toyota Industries Corporation.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News