Toyota wznawia produkcję części do swoich starych, sportowych modeli

Toyota wznawia produkcję części do swoich starych, sportowych modeli

20200109_02_04_A80-model_Supra

Podaj dalej

Toyota ogłosiła, że w ramach projektu GR Heritage Parts do sprzedaży na wszystkich rynkach trafią części zamienne do aut sportowych sprzed lat. Na początek będą to części do Supry A70 oraz Supry A80.

GR Heritage Parts to inicjatywa, w ramach której Toyota powraca do wytwarzania nieprodukowanych już od dawna części zamiennych, na które jest wciąż duże zapotrzebowanie. Wszystko po to, by kierowcy klasycznych sportowych Toyot mogli nadal cieszyć się z ich użytkowania, w tym ze startów w amatorskich zawodach.

Szczegóły dotyczące konkretnych części i dat wprowadzenia do sprzedaży zostaną ogłoszone w późniejszym terminie w specjalnej sekcji na oficjalnej stronie TOYOTA GAZOO Racing. Co więcej, części do sportowych klasyków będzie można kupić także u dealerów Toyoty, tak jak ma to miejsce z częściami zamiennymi do aut obecnie produkowanych.

Nowa Toyota Supra

Części zamienne do Supry A70 i Supry A80 zaprezentowano podczas styczniowego salonu samochodowego w Tokio. Do modelu z lat 1986-1993 trafią w pierwszej kolejności m.in. wał napędowy, klamki drzwi, wskaźnik czujnika paliwa, uszczelki i przedni logotyp, a do Supry czwartej generacji z lat 1993-2002 przednie reflektory czy klamki drzwi.

GR Supra GT4

Toyota nie zamierza poprzestać na tych elementach. Na stronie internetowej zbiera dane od posiadaczy klasycznych sportowych samochodów, żeby określić zapotrzebowanie na inne części zamienne i ewentualnie wdrożyć je do produkcji.

„Nissan zbankrutuje w ciągu 2-3 lat”. Ratunkiem może być fuzja z Hondą

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News