Toyota Sora stworzona z myślą o Igrzyskach Olimpijskich

Toyota Sora stworzona z myślą o Igrzyskach Olimpijskich

20190806_01_11_Image_of_automatic_arrival_control_system

Podaj dalej

Przeznaczony na japoński rynek i stworzony z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w Tokio bezemisyjny, miejski autobus Toyota Sora został doposażony w szereg systemów, które będą troszczyć się o bezpieczeństwo i komfort pasażerów, a możliwość łączenia pojazdów w konwoje skróci czas podróży.

Toyota Sora to miejski autobus zasilany ogniwami paliwowymi. Nazwa SORA to skrót od słów sky, ocean, river, air (niebo, ocean, rzeka, powietrze), które odzwierciedlają obieg wody w przyrodzie. Autobus został wyposażony w przyjazny dla środowiska napęd Toyota Fuel Cell System (TFCS) na wodorowe ogniwa paliwowe. Design i funkcjonalność autobusu są zorientowane na pasażerów o różnych potrzebach, aby środki transportu publicznego nie stanowiły przeszkody dla swobodnego poruszania się ludzi.

Autobus, który trafił na japoński rynek w 2018 roku, zyskał dodatkowe wyposażenie w systemy, które jeszcze bardziej zatroszczą się o bezpieczeństwo pasażerów oraz poprawią komfort podróżowania. Przy projektowaniu nowych rozwiązań wzięto pod uwagę to, że część pasażerów podróżuje na stojąco, a osoby siedzące nie mają zapiętych pasów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News