Toyota prezentuje wersję koncepcyjną nowej generacji wodorowego sedana Mirai

Toyota prezentuje wersję koncepcyjną nowej generacji wodorowego sedana Mirai

Mirai_front

Podaj dalej

Premiera elektrycznego, zasilanego wodorem sedana Mirai w 2014 roku sprawiła, że Toyota stała się światowym liderem samochodów na wodorowe ogniwa paliwowe. Pierwszy koncept sedana Mirai drugiej generacji pojawi się na specjalnej wystawie podczas Salonu Motoryzacyjnego w Tokio 2019.

Mirai pierwszej generacji przyspieszył wzrost świadomości na świecie na temat technologii wodorowych oraz nowych możliwości, jakie one tworzą dla rozwoju czystego, zrównoważonego transportu. Samochód jest wyrafinowany technologicznie, a jednocześnie praktyczny – ma zasięg od 500 km, łatwo się go tankuje w kilka minut i nie emituje żadnych substancji oprócz wody. Do tej pory Toyota sprzedała 10 000 egzemplarzy Mirai, jednocześnie wspierając rozwój infrastruktury tankowania wodoru na kluczowych rynkach.

Toyota Mirai drugiej generacji

Na Salonie Samochodowym w Tokio 23 października 2019 roku Toyota zaprezentuje nową jakość, którą wniesie druga generacja wodorowej Toyoty Mirai pod względem technologii, osiągów i designu.

Rynkowa premiera Toyoty Mirai drugiej generacji jest zaplanowana na 2020 rok, początkowo w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie. Będzie to nie tylko demonstracja nowej technologii bezemisyjnego napędu na ogniwa paliwowe, ale także dowód, że samochód z alternatywnym napędem może mieć jednocześnie atrakcyjny design i zapewniać bardzo dobre wrażenia z jazdy.

Wydajność to jedno z najważniejszych kryteriów oceny samochodu – w szczególności bezemisyjnego. Zasięg Toyoty Mirai drugiej generacji wzrośnie w porównaniu z obecnym modelem o około 30%. Wynika to z udoskonaleń systemu ogniw paliwowych oraz zastosowania większych zbiorników wodoru.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News