Toyota otworzyła swój tor testowy. Konkurencja dla toru Nurburgring

Toyota otworzyła swój tor testowy. Konkurencja dla toru Nurburgring

Podaj dalej

Toyota nie będzie już korzystała z toru Nurburgring żeby testować swoje samochody. W siedzibie głównej Toyoty w prefekturze Aichi budowany jest ośrodek testowy Toyota Technical Center Shimoyama, a jego centralna część właśnie została oddana do użytku.

Wybudowany tor ma 5,3 km długości, liczne łuki i zakręty, a różnica wzniesień wynosi 75 m. Jego projekt powstawał na bazie zbieranego latami doświadczenia z niemieckiego toru, dlatego docelowo ma być on równie wymagający. Cały kompleks ma być gotowy w 2023 roku.

Nie zabraknie w nim zróżnicowanych lokalizacji. Kierowcy będą mogli przeprowadzić testy jazdy terenowej, pojawi się również tor do rozwijania ekstremalnie wysokich prędkości.

Ośrodek Toyota Technical Center Shimoyama powstaje na terenie o powierzchni 650,8 ha, z czego aż 70% stanowić będą lasy oraz pozostałe niezmienione naturalne tereny. Tor jest budowany w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu wpłynąć negatywnie na okoliczny krajobraz.


Wybudowanie całego ośrodka testowego kosztuje Toyotę około 300 miliardów jenów (ok. 2,8 mld USD), a zatrudnienie w tym miejscu znajdzie ponad 3000 osób.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News