Toyota e-Palette w specjalnej edycji Tokyo 2020 Version zapewni autonomiczny transport zawodnikom na Igrzyskach w Tokio

Toyota e-Palette w specjalnej edycji Tokyo 2020 Version zapewni autonomiczny transport zawodnikom na Igrzyskach w Tokio

e_Palette Tokyo 2020 Version_1

Podaj dalej

Toyota dostarczy do obsługi Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio 2020 specjalnie zaprojektowane pojazdy e-Palette Tokyo 2020 Version. 20 pojazdów zapewni zautomatyzowany transport po wyznaczonych trasach w wioskach olimpijskich i paraolimpijskich sportowcom i działaczom oraz organizatorom.

Zaprezentowane po raz pierwszy w 2018 roku, e-Palette to pierwsze pojazdy Toyoty opracowane specjalnie z myślą o autonomicznym transporcie jako usłudze (Mobility-as-a-Service, Autono-MaaS). Ich opracowanie to jeden z przykładów poszerzania działalności Toyoty o różne formy szeroko rozumianej mobilności, w tym elektryfikację napędów, łączenie pojazdów w sieci za pośrednictwem internetu oraz zaawansowane technologie prowadzenia z myślą o nowych formach współdzielenia pojazdów.

Pojazdy e-Palette Tokyo 2020 Version zostały przystosowane do użytku w wioskach olimpijskich i paraolimpijskich. Są wyposażone w szerokie, rozsuwane drzwi i elektrycznie otwierane podjazdy, które ułatwiają wejście do środka zawodnikom, w tym paraolimpijczykom. Za kierowanie nimi odpowiada system autonomicznej jazdy na poziomie 4 wg SAE przy prędkości do 20 km/h. Dla bezpieczeństwa każdy pojazd będzie nadzorowany przez operatora, który w razie potrzeby będzie mógł przejąć kontrolę.

Flota e-Palette do transportu zawodników i pracowników to jeden z elementów programu Toyoty zapewnienia zaawansowanych środków transportu podczas Igrzysk w Tokio 2020. Jest to zobowiązanie Toyoty jako pierwszego globalnego partnera ds. mobilności Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Będzie to także okazja do przetestowania e-Palette w rzeczywistych warunkach, co posłuży do dalszego rozwoju systemów Mobility-as-a-Service (transportu jako usługi). Pojazd e-Palette Tokyo 2020 Version zostanie zaprezentowany na stoisku Toyoty podczas Salonu Motoryzacyjnego w Tokio 2019, organizowanego od 23 października do 4 listopada.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News