Toyota C-HR Racing

Toyota C-HR Racing

Podaj dalej

Na bazie Toyoty C-HR powstał samochód wyścigowy. Samochód musiał być poddany sporym modyfikacjom, by mógł jeździć po torze. Możemy to zaobserwować już po stylizacji nadwozia.

toyota-3_resize

Elementem, który znacznie wyróżnia standardowego C-HR-a od wersji Racing jest malowanie nadwozia. Sportowe biało-czerwono-czarne kolory nadają autu charakteru i idealnie wpasowują się między innymi w ogromny tylny spojler.

Mimo iż Toyota C-HR Racing wygląda agresywnie, to pod nadwoziem skrywana jest technologia dobrze znana z aut cywilnych. Podstawą dla auta stała się platforma TNGA. Została ona zastosowana także przy budowie Priusa i w przyszłości ma być fundamentem dla nowej gamy pojazdów spalinowo-elektrycznych.

toyota-2_resize

Fabryczna wersja pojazdu dzieli z hybrydową Toyotą nie tylko platformę podłogową. Mamy tutaj do dyspozycji także identyczny silnik. Jest to 1,8-litrowy benzyniak połączony z agregatem elektrycznym i zestawem baterii zapewniający moc wynoszącą 122 konie mechaniczne. Alternatywę dla eko-motoru stanowi doładowany silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 116 koni mechanicznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News