Toto Wolff wierzy w powrót Roberta Kubicy: Z nim nigdy nic nie wiadomo

Toto Wolff wierzy w powrót Roberta Kubicy: Z nim nigdy nic nie wiadomo

Podaj dalej

Toto Wolff żałuje, że przygoda Roberta Kubicy po głośnym powrocie do Formuły 1 dobiegła już końca. Główny dowodzący w Mercedesie nie przekreśla jednak Polaka całkowicie. W jego ocenie były kierowca Williamsa może wrócić w przyszłości na tory F1 i rywalizować z innymi najlepszymi kierowcami.

Mający polskie korzenie szef niemieckiego zespołu nie ma wątpliwości, że gdyby nie wypadek Roberta w rajdzie Ronde di Andora, dziś wszyscy mogliby o nim mówić jako o byłym bądź obecnym mistrzu świata. Wolff docenia ogromnie to, że Kubica wrócił i pokazał się z bardzo dobrej strony.

Toto Wolff: Szkoda, że Robert odchodzi. Bardzo cieszyłem się, gdy wracał do F1. Udowodnił, że nawet z taką kontuzją może walczyć i się ścigać. Uważam, że Robert Kubica będzie cały czas należał do świata Formuły, ale już w innej roli. Czy jeszcze wróci do ścigania? Z Robertem nigdy nic nie wiadomo. Może odejść, a później wrócić. To mądry człowiek, który mógł być mistrzem świata F1, gdyby nie ten feralny wypadek.

W kolejnym sezonie za kierownicą bolidów Mercedesa pozostaje niezawodny duet – Lewis Hamilton i Valtteri Bottas. W trakcie rozpoczynających się testów przyszłorocznych opon Pirelli w Abu Zabi za kierownicą bolidu ‚Srebrnej Strzały’ zasiądzie George Russell. Wollf podkreślił, że ten test ma mu pomóc zebrać większe doświadczenie.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News