Toto Wolff: Valtteri Bottas w tym roku odzyskał formę

Toto Wolff: Valtteri Bottas w tym roku odzyskał formę

8 interakcji
wolff bottas

Podaj dalej

Valtteri Bottas w tym sezonie prezentuje bardzo przyzwoitą dyspozycję w bolidzie Mercedesa. Jego postawę docenia również sam Toto Wolff, który chwali swojego kierowcę. Wciąż jednak pozostaje duży znak zapytania, jeżeli chodzi o przyszłość Fina w zespole.

Wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że dla Bottasa jest to jednak ostatni sezon w ”Srebrnej Strzale”. Jego miejsce w Mercedesie ma zająć Esteban Ocon, który ma być kreowany na następcę Lewisa Hamiltona.

Toto Wolff: W zeszłym roku został mocno zraniony. Swoimi występami nie spełnił własnych oczekiwań. Tak naprawdę nie daliśmy mu jednak szansy, bo wszystko zostało podporządkowane pod Lewisa Hamiltona, by zdobył tytuł. Takie coś może cię umieścić w spirali czarnych myśli. Valtteri w tym roku odzyskał formę. Wydaje mi się, że to kwestia tego, że zrozumiał jaką ogromną szansę otrzymał od losu. Został kierowcą Mercedesa, najlepszego zespołu w stawce, mógł się mierzyć przeciwko najlepszemu kierowcy w całej F1. Prowadzenie Mercedesa to przywilej, dar. Dlatego w tym roku Bottas wrócił z nastawieniem „muszę zrobić wszystko, co w mojej mocy”.

W ocenie wielu ekspertów taka zmiana może nie wyjść na dobre dla Mercedesa. Ocon w tym sezonie jest poza Formułą 1 i nie wiadomo jaką formę jest w stanie zagwarantować w kolejnym roku. Z kolei, jeżeli chodzi o Bottasa spekuluje się, że będzie szukał swojego miejsca w samochodach rajdowych.

Valtteri Bottas: Mój występ na Węgrzech nie wpłynie na decyzję o pozostaniu w Mercedesie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News