Toto Wolff: Mercedes zostaje w Formule 1. Nadal się rozwijamy

Toto Wolff: Mercedes zostaje w Formule 1. Nadal się rozwijamy

20 interakcji

Podaj dalej

Bardzo dużo i długo spekulowano w ostatnim czasie na temat przyszłości Mercedesa w Formule 1. Wszelkie spekulacje uciął w końcu sam Toto Wolff, który w jasny i dosadny sposób zdementował wszelkie pojawiające się spekulacje na temat najlepszego zespołu ostatnich lat w F1.

12 lutego zarząd Mercedesa ma zadecydować o dalszym kształcie programu w Formule 1. Wiadomo już jednak, iż nie należy spodziewać się żadnych sensacyjnych informacji. Prezes Daimlera – Ola Kallenius, już wcześniej poinformował, że Mercedes zostaje w F1, a teraz potwierdził to również Toto Wolff.

Toto Wolff: Mercedes definitywnie będzie się ścigał w 2021 roku. Chcemy pozostać, ponieważ Formuła 1 ma dla nas sens. Podstawowe warunki muszą się dla nas zgadzać. Chcemy otrzymać Porozumienie Concorde, z którym będziemy w stanie tu funkcjonować. To nie oznacza, że za każdym razem oczekujemy więcej, ale chcemy zbalansowanego kontraktu również dla mniejszych ekip, nie tylko dla nas.

W ostatnim czasie spekulowano także, że Wolff może zostać szefem Ferrari lub zaangażować się w projekt Aston Martina z Lawrencem Strollem. Taka sytuacja nie będzie miała jednak miejsca. Przynajmniej w najbliższych latach.

Toto Wolff: Moja rola sprawia mi przyjemność. Ilu może powiedzieć, że ma wspólne przedsięwzięcie z Mercedesem? Otrzymałem od nich na tyle duże zaufanie, że mogę zarządzać zespołem tak jak ja to uważam za słuszne. Nadal się rozwijamy. Przez ostatnie siedem lat powiększyliśmy się prawie trzykrotnie. Staliśmy się przedsiębiorstwem, a moja praca zamieniła się w prawdziwe zarządzanie.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News