Topowy Mercedes klasy X w Genewie

Topowy Mercedes klasy X w Genewie

Topowy Mercedes klasy X w Genewie

Podaj dalej

Potężny terenowy Mercedes z silnikiem wysokoprężnym V6 i pojemnością 3,0 l, z napędem na obie osie to niemiecka broń na zbliżający się salon samochodowy w Genewie. Samochód zdecydowanie robi wrażenie.

Mercedes X 350 d 4Matic to bardzo ciekawa propozycja dla fanów pickup’ów. Samochód napędzany będzie podwójnie doładowanym wysokoprężnym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Motor generuje moc 258 KM i moment obrotowy rzędu 550 Nm. Silnik współpracuje z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów 7G-Tronic Plus. Można nią sterować za pomocą umieszczonych przy kierownicy łopatek. Auto będzie posiadać napęd na obie osie, który można opcjonalnie doposażyć w blokadę tylnego dyferencjału.

X 350d mimo potężnych rozmiarów może pochwalić się dobrymi osiągami. Pierwsze 100 km/h osiąga w 7,9 sekundy. Jego prędkość maksymalna wynosi 237 km/h. Samochód standardowo będzie wyposażony w przełącznik wyboru trybu jazdy oferujący opcje: comfort, eco, sport, manual i offroad. W zależności od tego, którą wybierzemy, auto koryguje punkty zmiany przełożeń, zmienia reakcję na gaz oraz przebieg krzywej momentu obrotowego.

Mercedes oferowany będzie w dwóch wariantach wyposażenia, czyli Progressive i Power. W tej pierwszej znajdziemy 17-calowe, 6-ramienne aluminiowe felgi, chromowane wloty powietrza, obszytą skórą kierownicę oraz dźwignię hamulca ręcznego i zestaw audio z 8 głośnikami.

Droższa odmiana Power posiada między innymi aluminiowe 18-calowe, 6-ramienne felgi, chromowane listwy ozdobne na zderzakach, reflektory główne w technologii LED High Performance. We wnętrzu tapicerka jest ze sztucznej skóry, fotele są regulowane elektrycznie, a systemem audio możemy sterować wielofunkcyjnym touchpadem.

Mercedes w odmianie z najmocniejszą jednostką napędową potrafi pokonywać przeszkody wodne o głębokości do 600 mm. Jego kąty natarcia wynoszą 29 stopni, a zejścia 24 stopnie. Jak widać, samochód świetnie nadaje się na wypady za miasto.

Tagi: Mercedes, X klasa, premiera 2018, Genewa, offroad

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News