Top 10 modeli na świecie - na szczycie Toyota, Ford i Volkswagen

Top 10 modeli na świecie - na szczycie Toyota, Ford i Volkswagen

Top 10 modeli na świecie – na szczycie Toyota, Ford i Volkswagen

Podaj dalej

Sprzedaż samochodów osobowych na światowym rynku rośnie nieprzerwanie od 2009 roku, w tempie 2 do 3 procent rocznie. Bariera sprzedaży 100 milionów aut na całym globie powinna zostać przekroczona w 2019 roku.

Agencja Focus2Move informuje, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba sprzedanych pojazdów wzrosła z 80 do 94 milionów sztuk.

Patrząc na 10 najlepszych w pierwszej połowie 2018 roku jasne jest, że bestsellery sprzed roku trzymają swoją pozycję, a segment SUV-ów wciąż rośnie. Patrząc na globalne wyniki sprzedaży szczególnie dobrze ma się Volkswagen Tiguan, którego wyniki sprzedaży pomogły mu wspiąć się z siódmej na szóstą pozycję. Najpopularniejsza w tej klasie Toyota RAV4 pozostała na dotychczasowej, piątej pozycji wśród najbardziej popularnych modeli na świecie.

Niekwestionowanym królem bestsellerów na świecie jest nadal Toyota Corolla, a następnie Ford serii F – pick-up (za jego doskonałym wynikiem nadal odpowiadają klienci z USA). Trzecie miejsce należy do topowego auta na Starym Kontynencie – Volkswagena Golfa. Tuż za podium plasuje się Honda Civic.

Najlepiej sprzedającym się modelem klasy premium jest Mercedes Klasa C, który w łącznym zestawieniu pojawił się pod numerem 17, z prawie 250 000 sprzedanych egzemplarzy.

Najpopularniejszym samochodem elektrycznym na świecie jest BAIC EC, mały samochód miejski, dostępny tylko w Chinach.

Co ciekawe poza pierwszą dziesiątką najlepiej sprzedających się modeli na świecie, nie znalazł się żaden samochód koncernu Renault-Nissan, który jeszcze nie tak dawno proklamował siebie jako nr 1 na światowym rynku. Kura znosząca złote jaja tego francusko-japońskiego aliansu – Nissan Qashqai zajmuje dopiero 15. miejsce w globalnym rankingu.

Lista 10 najlepiej sprzedających się modeli na świecie w I połowie 2018 r.

dane: Focus2Move

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News