TomTom dokonuje 1,5 mld aktualizacji map co miesiąc dzięki kierowcom

TomTom dokonuje 1,5 mld aktualizacji map co miesiąc dzięki kierowcom

Podaj dalej

TomTom w ciągu jednego miesiąca wprowadził 1,5 miliarda zmian w mapach cyfrowych. Tak naprawdę wkład w ten sukces ma każdy kierowca, korzystający z nawigacji tego holenderskiego producenta.

Dane są co tydzień dostarczane konsumentom. Średnio, system nawigacji satelitarnej dokonuje ponad 570 zmian na sekundę w czasie rzeczywistym na całym świecie.

Ostatnio marka TomTom wprowadziła zmiany w formie rejestracji i gromadzenia danych. Dotyczą obe geometrii i cech drogowych, mogą obejmować nowe punkty POI, analizowane skrzyżowania dróg lub nowy adres. W ciągu ostatnich lat TomTom starał się bardziej zoptymalizować techniki mapowania dzięki wykorzystaniu danych zebranych od setek milionów użytkowników map na całym świecie, danych GPS z 550 milionów podłączonych urządzeń, pracy lokalnych inżynierów i użyciu pojazdów MoMa.

Alain De Taeye, członek zarządu TomTom: Czas między zmianą zachodzącą w realnym świecie, a tą odzwierciedloną w naszych danych mapowych, jest teraz znacznie krótszy – i wyraźnie krótszy niż w przypadku naszych konkurentów. Każda zmiana na naszej mapie jest gwarancją jakości, więc nie tylko uzyskujemy przewagę w porównaniu z innymi producentami map, ale również zapewniamy odpowiedni poziom nawet dla najbardziej wymagających aplikacji.

Zintegrowana platforma do tworzenia map transakcyjnych TomTom wykorzystuje uczenie maszynowe  i sztuczną inteligencję, aby zapewnić krótki czas między wykrywaniem zmian w rzeczywistym świecie i aktualizowaniem mapy – wszystko z gwarancją jakości. Ten poziom skalowalności pozwala TomTom radzić sobie z dowolnym poziomem szczegółowości zarówno na mapie nawigacyjnej, jak i na tej wysokiej rozdzielczości (HD) – dla autonomicznych pojazdów.

Dzięki wprowadzeniu ponad 1,5 miliarda aktualizacji map w lipcu, klienci biznesowi TomTom mają dostęp do dodatkowych: 1,32 miliona kilometrów dróg, umożliwiających dokładniejsze wyznaczanie tras, 5,9 miliona punktów POI, zapewniających, że użytkownicy mogą znaleźć to, czego szukają, 2,6 miliona Punktów Adresowych, poprawiających dokładność routingu i geokodowania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News