TomTom dokonuje 1,5 mld aktualizacji map co miesiąc dzięki kierowcom

TomTom dokonuje 1,5 mld aktualizacji map co miesiąc dzięki kierowcom

TomTom dokonuje 1,5 mld aktualizacji map co miesiąc dzięki kierowcom

Podaj dalej

TomTom w ciągu jednego miesiąca wprowadził 1,5 miliarda zmian w mapach cyfrowych. Tak naprawdę wkład w ten sukces ma każdy kierowca, korzystający z nawigacji tego holenderskiego producenta.

Dane są co tydzień dostarczane konsumentom. Średnio, system nawigacji satelitarnej dokonuje ponad 570 zmian na sekundę w czasie rzeczywistym na całym świecie.

Ostatnio marka TomTom wprowadziła zmiany w formie rejestracji i gromadzenia danych. Dotyczą obe geometrii i cech drogowych, mogą obejmować nowe punkty POI, analizowane skrzyżowania dróg lub nowy adres. W ciągu ostatnich lat TomTom starał się bardziej zoptymalizować techniki mapowania dzięki wykorzystaniu danych zebranych od setek milionów użytkowników map na całym świecie, danych GPS z 550 milionów podłączonych urządzeń, pracy lokalnych inżynierów i użyciu pojazdów MoMa.

Alain De Taeye, członek zarządu TomTom: Czas między zmianą zachodzącą w realnym świecie, a tą odzwierciedloną w naszych danych mapowych, jest teraz znacznie krótszy – i wyraźnie krótszy niż w przypadku naszych konkurentów. Każda zmiana na naszej mapie jest gwarancją jakości, więc nie tylko uzyskujemy przewagę w porównaniu z innymi producentami map, ale również zapewniamy odpowiedni poziom nawet dla najbardziej wymagających aplikacji.

Zintegrowana platforma do tworzenia map transakcyjnych TomTom wykorzystuje uczenie maszynowe  i sztuczną inteligencję, aby zapewnić krótki czas między wykrywaniem zmian w rzeczywistym świecie i aktualizowaniem mapy – wszystko z gwarancją jakości. Ten poziom skalowalności pozwala TomTom radzić sobie z dowolnym poziomem szczegółowości zarówno na mapie nawigacyjnej, jak i na tej wysokiej rozdzielczości (HD) – dla autonomicznych pojazdów.

Dzięki wprowadzeniu ponad 1,5 miliarda aktualizacji map w lipcu, klienci biznesowi TomTom mają dostęp do dodatkowych: 1,32 miliona kilometrów dróg, umożliwiających dokładniejsze wyznaczanie tras, 5,9 miliona punktów POI, zapewniających, że użytkownicy mogą znaleźć to, czego szukają, 2,6 miliona Punktów Adresowych, poprawiających dokładność routingu i geokodowania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News