To koniec małych Fiatów. Jeszcze za nimi zatęsknimy

To koniec małych Fiatów. Jeszcze za nimi zatęsknimy

To koniec małych Fiatów. Jeszcze za nimi zatęsknimy

Podaj dalej

Automotive News Europe donosi, że Fiat kończy z produkcją maluchów. Powód? Stało się to nieopłacalne. Zmiany jakie nastąpiły w ostatnich latach sprawiły, że auta z segmentu A nie byłyby tak tanie jak powinny. Tym samym dobiega kres takich samochodów jak Fiat 500 i Fiat Panda, a ich następców nie będzie.

Nie jest tajemnicą, że Polacy uwielbiali – a znaczna część do dziś uwielbia – maluchy produkowane przez Fiata. Nad Wisłą w milionach egzemplarzy rozchodziły się takie modele Fiat 126, Fiat 500 i czy Fiat Panda. Ba! Można nawet stwierdzić, że niektóre z nich stały się po latach kultowymi autami. A przy tym wszystkim nie można zapomnieć również o Seicento i Cinquecento.

Słynny Maluch, który stał się w Polsce legendą.

Włosi chcą się po latach wycofać z produkowania samochodów segmentu A, czyli właśnie aut miejskich. Produkcja docelowo tanich maluchów i dostępnych dla każdego staje się już praktycznie nieopłacalna. Surowe normy emisji spalin i konieczność instalowania drogich systemów bezpieczeństwa sprawiają, że samochody nie spełniają podstawowego wymogu, przez co przestały być tanie dla potencjalnych kupców.

Klienci zdecydowanie chętniej zaczęli sięgać po znacznie większe auta w przystępnych cenach jak m.in. Peugeot 208, Renault Clio, Fiat Punto czy Opel Corsa. Za niewielką dopłatą chcą mieć bardziej komfortowy samochód, który spełni ich oczekiwania.

Złapał złodzieja, ale musiał go wypuścić, bo nie było wolnego radiowozu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News