To jedyny taki Volkswagen Passat B5 z dieslem 1.9 TDI w Polsce! Ma przebieg 128 500 km!

To jedyny taki Volkswagen Passat B5 z dieslem 1.9 TDI w Polsce! Ma przebieg 128 500 km!

VW Passat B5 Przód

Podaj dalej

Jeśli wydaje się wam, że już wszystko widzieliście to tym razem mamy coś specjalnego. Nie wszyscy są w stanie uwierzyć w to, że 16-letni Passat B5 z dieslem 1.9 TDI może mieć przejechane zaledwie 128 500 km. Takie auto właśnie się pojawiło w ogłoszeniu.

Ale to przecież niemożliwe?

Duża część osób tak powie, jednak prawda jest taka, że zdarzają się tego typu egzemplarze. Oczywiście zdecydowana większość Passat B5 z dieslem 1.9 TDI ma przebiegi rzędu 500 000, 800 000 czy niekiedy ponad miliona kilometrów. Jednak są ludzie, którzy kupują auto z silnikiem wysokoprężnym i jeżdżą nim niewiele.

Samochód, o którym mówimy można obejrzeć na jednym z portali aukcyjnych klikając tutaj. Już na zdjęciach widać, że wnętrze auta jest w bardzo dobrym stanie. Zarówno fotele jak i kierownica wyglądają praktycznie jak nowe. Samochód ma silnik 1.9 TDI w wersji 100-konnej oraz manualną skrzynię biegów.

VW Passat B5 Bok
Fot. Volkswagen

Volkswagen Passat B5 w takiej odmianie rozpędza się do 100 km//h w 12,4 s. Jego prędkość maksymalna to 191 km/h. Przy oszczędnej jeździe takie auto jest w stanie spalić zaledwie 5,4 l/100 km. Jadąc tym samochodem dynamicznie, zużycie paliwa wzrośnie do około 8,5 l/100 km.

Najciekawsze elementy wyposażenia tego wyjątkowego egzemplarza

Samochód ma też kilka ciekawych opcji wyposażenia, choć nie jest to topowa wersja. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku 15-letnich aut w tak dobry – jak się wydaje – stanie elementy wyposażenia powinny zejść na dalszy plan. Na pokładzie mamy tutaj między innymi: automatyczną klimatyzację, elektrycznie otwierane 4 szyby (w tamtym czasie nie było to tak oczywiste jak teraz), a 6 poduszek powietrznych, ESP i ABS. Auto ma również dołożony hak do holowania przyczep.

Sprzedający zapewnia, że samochód jest świeżo po wymianie filtra oleju i samego oleju. Co ciekawe, sprzedawany egzemplarz Volkswagena Passata ma również nowe opony z 2021 roku. Przy przebiegu 112 860 km został wymieniony rozrząd.

VW Passat B5 Tył
Fot. Volkswagen

W ogłoszeniu przeczytamy również, że auto nie ma żadnych wycieków oraz, że obecny właściciel dołącza do auta książkę serwisową wraz z niemieckimi wydrukami TUV. Zapewnia też, że posiada do samochodu pełną dokumentację oraz komplet kluczyków. Ten wyjątkowy Passat został wystawiony w województwie wielkopolskim, a dokładnie w Jastrowie.

Fot. Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News