To BMW E60 kosztuje 150 000 zł, a nie jest to M5? Skąd taka cena? Wyjaśniamy!

To BMW E60 kosztuje 150 000 zł, a nie jest to M5? Skąd taka cena? Wyjaśniamy!

alpina_b5_limousine_4

Podaj dalej

Na internetowych portalach aukcyjnych aż roi się od ciekawych samochodów. Tym razem, trafiliśmy na unikatowe BMW Serii 5 E60. Naszą uwagę przykuła bardzo wysoka cena wystawionego egzemplarza. Dlaczego sprzedający wystawił auto aż za 150 000 zł?

Co to właściwie za wersja?

Jeśli byłoby to M5 to sprawa nie wymagałaby wyjaśnienia. Jednak nie jest to topowy model spod znaku M Power, to coś podobnego, ale zarazem zupełnie innego. Auto, które możecie zobaczyć klikając w link to Aplina B5. To BMW E60 545i, ale po gruntownych przeróbkach przez tego niemieckiego tunera.

Auto ma silniki V8 o pojemności 4,4-litra, który wspomagany jest kompresorem. Dzięki temu, jednostka generuje moc rzędu 500 KM. Maksymalny moment obrotowy silnika to imponujące 700 Nm. Dzięki takim parametrom silnika, niemiecka limuzyna rozpędza się do pierwszej setki w 4,7 s. Robi to w dokładnie takim samym czasie jak M5 z wolnossącym motorem V10. Jednak w przypadku Alpiny, mamy do do dyspozycji nieco wyższą prędkość maksymalną. Jest to aż 314 km/h.

alpina_b5_limousine_1
Fot. Alpina

Jaki przebieg ma sprzedawany egzemplarz?

Na liczniku widnieje niezwykle mała liczba, to 69 500 km. Czy to możliwe? Jak najbardziej. Wiele osób kupuje tego typu samochody i traktuje je jako inwestycję. Właśnie dlatego, da się znaleźć taki egzemplarz. Niestety, trzeba za niego słono zapłacić. Zakup zadbanej sztuki wymaga odpowiednio grubego portfela.

Fot. Alpina

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News