To Audi 80 może okazać się najdroższym egzemplarzem w historii tego modelu. Wszystko przez wyjątkowego właściciela

To Audi 80 może okazać się najdroższym egzemplarzem w historii tego modelu. Wszystko przez wyjątkowego właściciela

Podaj dalej

Czy oldschoolowe Audi 80 może kosztować ogromną górę pieniędzy? Śmiało możemy stwierdzić, że w 99,9% przypadków nie. Ale od każdej reguły są wyjątki.

Audi 80 to bardzo popularny model, którego lata świetności ma już dawno za sobą. Ceny 80’tki najczęściej wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Te droższe, wyjątkowo zadbane egzemplarze trafiają się niezwykle rzadko. Natomiast egzemplarzy, któremu poświęciliśmy ten artykuł, to rodzynek na skalę światową.

To Audi 80 w wersji cabrio z full wersją wyposażenia wygląda na bardzo zadbany egzemplarz, ale poza tym wizualnie niczym się nie wyróżnia. Jego wartość do astronomicznych kwot winduje fakt, że nieżyjąca i niezwykle popularna Księżna Walii Diana, jeździła nim przez kilka miesięcy.

Auto służyło Księżnej od marca do lipca i było przez nią bardzo lubiane. Możemy znaleźć wiele fotografii, gdzie na pierwszym planie znajduje się Księżna, a w jej tle… Audi. Samochód był prezentem od Dovercourt Audi z St. John’s Wood. Classic Car Auctions podaje, że 80’tka po tym okresie wróciła do dealera z przebiegiem 4000 kilometrów.

Następnie samochód trafił w ręce Iana Campbella Dale’a, czyli znanego publicysty i komentatora politycznego. W kolejnych latach Audi jeszcze kilka razy zmieniło swojego właściciela. Mimo tego aktualny przebieg auta to 22 000 mil.

To wyjątkowe Audi 80 zostanie zlicytowane na aukcji zaplanowanej na 28–29 marca w NEC Birmingham. Szacuje się, że osiągnie cenę w granicach 35 000 – 40 000 GBP, czyli około 170 000 – 200 000 zł.

Ambicja ważniejsza niż życie. O tym jak legendarna polska himalaistka wsiadła do rajdówki…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News