Testy Audi Sport TT Cup

Testy Audi Sport TT Cup

Podaj dalej

Inauguracyjna runda nowego cyklu Audi Sport TT Cup zaplanowana jest dopiero na 1 maja, jednak 18 młodych kierowców 13 narodowości rozpoczęło już przygotowania do stojącego przed nimi wyzwania. Wśród nich nie zabrakło również naszych reprezentantów Jana Kisiela i Gosi Rdest.

fot. Audi Sport
fot. Audi Sport

Na początku marca zawodnicy wzięli udział w pięciodniowym obozie kondycyjnym w niemieckim Allgau. W ich planie były biegi górskie, biathlon, spinning i trening rowerowy, a wszystko odbywało się pod okiem trzykrotnego mistrza olimpijskiego w biathlonie Michaela Greisa oraz wicemistrza w biegach górskich Helmuta Schießla. Celem tego obozu było oczywiście przygotowanie kondycyjne zawodników, ale także poznanie ich ze sobą.

Zmęczeni, ale dobrze przygotowani do nachodzących zadań. – przyznał Rolf Michl, kierownik projektu Audi Sport TT Cup. – Było ogromną przyjemnością oglądać, jak w tych przepięknych warunkach krajobrazowych i przyrodniczych, osiemnastu kierowców Audi TT staje się jednym zespołem. Osiągnęliśmy najważniejszy cel tego obozu kondycyjnego.

Po zakończeniu morderczych biegów i przejechaniu wielu kilometrów na rowerach, zawodnicy udali się do Barcelony, aby w końcu przetestować pucharowe Audi TT. Jazdy trwały dwa dni i wszystko odbywało się pod okiem doświadczonego Markusa Winkelhocka.

fot. Audi Sport
fot. Audi Sport

Z rezultatów barcelońskich testów bardzo zadowolona była Gosia Rdest:Dwa dni testowe Audi TT Cup za nami. Auto sprawia świetne wrażenie, to prawdziwa wyścigówka. Jazda nim dostarcza niesamowitych wrażeń. Sam tor również jest świetny, pozwala na pełne wykorzystanie potencjału TT-tki. Cała stawka zamknęła się w 1,5 sekundy różnicy, więc bardzo wyrównany poziom zapowiada ciekawy sezon. Cieszę się, że znalazłam się w pucharowej 18-stce. skomentowała zawodniczka, startująca również w pucharze Volkswagen Golf Cup.

Powody do radości miał również drugi z polskich zawodników Jan Kisiel, który do pierwszego zawodnika stracił jedynie 0,02 sekundy i testy w Hiszpanii ukończył na trzeciej pozycji. Inauguracyjny wyścig serii towarzyszącej DTM-owi już za niespełna 50 dni na torze Hockenheimring.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News