Tesla zaimponowała. Autopilot zdał egzamin nocą, a Elon Musk z dumą skomentował sytuację

Tesla zaimponowała. Autopilot zdał egzamin nocą, a Elon Musk z dumą skomentował sytuację

Podaj dalej

W holenderskiej miejscowości Kazernelaan samochód Tesla uniknął zderzenia z dzikiem na drodze. Pojazd poruszał się wówczas na autopilocie i w dodatku niemal w środku nocy. Efekt? Zwierze zostało ominięte, a auto i jego właściciel są cali.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane i udostępnione na portalu społecznościowym. Pranay Pathole, który wówczas przebywał w samochodzie dziś śmieje się z osób, które uważają, że autopilot nie jest bezpieczny.

Tesla na autopilocie działa w nocy

Na nagraniu pokazującym całe zdarzenie widać, jak Tesla niemal tuż przed zwierzęciem dynamicznie zmienia pas ruchu, po chwili na niego wracając. Cała sytuacja została pokazana z kilku kamer.

Publikując swoje zdarzenie Pranay Pathole oznaczył Elona Muska, a ten postanowił skomentować całą sytuację jaka spotkała mężczyznę na drodze.

Tesla przejęła kontrolę nad samochodem

Zdarzenie miało miejsce około godziny 4:00 nad ranem, gdy Pranay jechał do pracy. Wówczas na drogę wyskoczył mu z krzaków dzik, a Tesla Model 3 wykazała wtedy swoją najmocniejszą stronę.

– Instynktownie zdążyłem złapać kierownicę, ale samochód sam wybrał właściwy tor. Wszystko zostało sfilmowane z czterech stron. Bardzo wyraźnie widać, jak Tesla przejmuje kontrolę po moim odruchu. Naprawdę poczułem, jak kierownica zadziałała sama i skręciła. Najwyraźniej samochód automatycznie dodał oponom większej mocy, gdy poczuł, że coś jest nie tak na drodze – powiedział właściciel samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News