Tesla sama się ośmieszyła. Pancerna szyba została wybita na prezentacji Cybertrucka

Tesla sama się ośmieszyła. Pancerna szyba została wybita na prezentacji Cybertrucka

tesla

Podaj dalej

Elon Musk przygotował huczną prezentację swojego nowego ”dziecka”. Cybertruck to futurystyczny, a przy tym pancerny pojazd, który do setki rozpędza się w trzy sekundy. Z założenia ma posiadać pancerne szyby, co miało zostać zaprezentowane w efektowny sposób w trakcie specjalnego pokazu. I zaprezentowane zostało, choć efekt był odwrotny do oczekiwanego.

W czasie prezentacji rzucono w szyby metalową kulą. Obie szyby nie przetrwały, zostały rozbite. – Kula nie przeszła – skomentował żartobliwie Musk. Dodał, że wytrzymałość szyb zostanie poprawiona. Nie zawidoła za to karoseria. Gdy uderzono w nią potężnym młotem, nie pojawiło się żadne wgniecenie.

Cybertruck przyspiesza do „setki” w 3 sekundy i rozpędza się do nawet 208 km/h. W najmocniejszej wersji dysponuje zasięgiem na poziomie ponad 500 kilometrów, a na swój pokład może zabrać sześć osób i ładunki o wadze ponad 1,5 tony. Pojazd liczy sobie 588 cm długości, 203 cm szerokości i 190 cm wysokości, a pomimo tego, w najlepszej wersji, trzy mocne silniki elektryczne zapewniają mu osiągi sportowych samochodów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News