Tesla rewolucjonizuje ładowarki. 5 minut ładowania i 120 km do pokonania

Tesla rewolucjonizuje ładowarki. 5 minut ładowania i 120 km do pokonania

Podaj dalej

Tesla zaprezentowała ładowarkę Supercharger V3 o mocy 250kW – jej poprzedniczka V2 miała ”tylko” 120kW. Eksperci nie mają wątpliwości, że to ogromny skok technologiczny.

Jeżeli chodzi o niedawno zaprezentowany samochód ”Model 3” może być on ładowany z mocą 250kW i po pięciu minutach ładowania jest w stanie pokonać 120 kilometrów. Od kwietnia Supercharger V3 ma zacząć intensywnie pojawiać się na stacjach ładowania w USA. Na stacjach ma zniknąć również problem, który pojawiał się bardzo często  podczas gdy wiele stanowisk było zajętych. Wówczas obserwowano wolniejsze ładowanie, ze względu na spadek mocy. Tesla zapewnia, że po aktualizacji problem zniknie.

Nowe ładowarki poza granicami Stanów Zjednoczonych pojawią się dopiero w trzecim kwartale tego roku. Z kolei jeżeli chodzi o wcześniejszy model ładowarek Tesla informuje, że także starszy model ładowarek będzie ulepszony. Wspomniana moc 120kW była ograniczona za pomocą oprogramowania. Rzeczywista moc to 150kW i to ograniczenie zostanie zdjęte „w ciągu najbliższych tygodni”.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News