Tesla planuje zainwestować w swoje fabryki miliardy dolarów

Tesla planuje zainwestować w swoje fabryki miliardy dolarów

Tesla planuje zainwestować w swoje fabryki miliardy dolarów

Podaj dalej

Tesla poinformowała, że w celu podniesienia poziomu produkcji i wprowadzenia na rynek kolejnych modeli EV zamierza zainwestować znaczne środki w swoje fabryki i pozostałą infrastrukturę. Spółka z Palo Alto zakłada, że jej wydatki inwestycyjne w ty zakresie wyniosą od 2,5 do 3 mld dolarów w ciągu dwóch kolejnych lat.

Tesla planuje m.in. budowę fabryki w Chinach, w regionie Szanghaju. Zakład określany jako Gigafactory 3 ma początkowo produkować 3 tys. egzemplarzy całkowicie elektrycznego Modelu 3 tygodniowo. Uruchomienie fabryki w Państwie Środka ma pozwolić na uniknięcie wysokich taryf importowych, obowiązujących przy sprowadzaniu samochodów z USA.

Gigafactory 1 to fabryka zlokalizowana w stanie Nevada, która wytwarza akumulatory oraz elementy układu napędowego Modelu 3. Z kolei mianem Gigafactory 2 określa się fabrykę ogniw fotowoltaicznych zlokalizowaną w Buffalo, w stanie Nowy Jork. Zakład należy do SolarCity, spółki zależnej Tesli. Kolejna Gigafactory (określana w przeszłości mianem Gigafactory 2) ma powstać w Europie. Jako potencjalne lokalizacje fabryki wymienia się Niemcy lub Holandię.

Plany Tesli w zakresie rozszerzenia oferty spółki o nowe pojazdy obejmują wprowadzenie na rynek całkowicie elektrycznej ciężarówki Semi, crossovera Model Y, drugiej generacji sportowego Roadstera oraz zeroemisyjnego pick-upa.

Źródło: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych – ORPA.PL

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News