Tesla nie tylko w garażu, ale i na dachu. Elon Musk idzie o krok dalej

Tesla nie tylko w garażu, ale i na dachu. Elon Musk idzie o krok dalej

Podaj dalej

Tesla to nie tylko samochody elektryczne. Działalności poboczne w jakich się rozwija firma są jednak dość pokrewne. Postanowiono m.in. na produkcję baterii czy paneli słonecznych. I właśnie jeżeli chodzi o energię ze słońca Elon Musk odnotował kolejny sukces.

Od teraz produkt stanie się jeszcze wydajniejszy i to aż o 10 proc. A biorąc pod uwagę, że takie czynniki jak rozmiar czy wzornictwo nie uległy zmianie, można mówić o naprawdę ogromnym sukcesie jaki znów osiągnęła Tesla.

Tesla pędzi po kolejne suckesy

Poprzednia generacja paneli słonecznych miała wydajność 7,56 kW, natomiast nowy produkt zapewnia 8,16 kW. Poprawa jakości produktu nie przełożyła się na wyższą cenę, a wręcz odwrotnie. Klienci chcący skorzystać z nowego rozwiązania Elona Muska zapłacą 16,5 tys. dolarów, a więc o blisko 4 tys. dolarów taniej.

Przy okazji wygenerowania większej możliwości produktu, warto dodać, że niedawno Tesla Model S osiągnęła nie lada sukces. Wspomniany samochód elektryczny jako pierwszy dostał ocenę od organizacji EPA, z której wynika, że jest w stanie przejechać ponad 650 kilometrów.

tesla elon musk

Co wpłynęło na taką poprawę zasięgu pojazdu? Zmniejszono wagę akumulatorów, ulepszono aerodynamikę kół, podkręcono także napęd. Istotną rolę odegrało regeneracyjne hamowanie, które wysyła energię do akumulatorów.

Panele słoneczne zwiększa zasięg samochodów elektrycznych

Inwestowanie w panele słoneczne przez Elona Muska nie jest przypadkowe. Na dachu m.in. Cybertrucka mają pojawić się ogniwa fotowoltaiczne. Dzięki temu zostanie zwiększony zasięg o 25 km dziennie. Wciąż jednak nie została upubliczniona informacja, ile auto powinno przebywać na słońcu, aby osiągnąć takie doładowanie.

Już kilka lat temu zapowiadano, że Model 3 miał mieć podobne rozwiązanie. Z czasem zrezygnowano z tego pomysłu, bowiem spory nakład pracy, nie przekładał się na oczekiwany efekt.

Tesla przekroczyła psychiczną barierę kilometrów. Niebywały zasięg

Z kolei w przypadku paneli słonecznych zamontowanych na domach, tutaj energia słoneczna może posłużyć także do ładowania pojazdów w domowym zaciszu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News