Tesla Model 3 w wersji niskobudżetowej - znamy ceny

Tesla Model 3 w wersji niskobudżetowej - znamy ceny

Podaj dalej

Amerykański producent rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowy, tańszy wariant Modelu 3 (Standard Range). Najmniejszy w rodzinie Tesli elektryczny model oferuje zasięg 260 mil (420 km) na jednym ładowaniu. Znamy już jego ceny.

Jak donosi agencja Bloomberg, Tesla oszacowała cenę tej wersji na 45 tys. USD, czyli około 167,5 tys. PLN. W związku z pojawieniem się tańszego wariantu Modelu 3, wersja o zwiększonym zasięgu podrożała do 54 tys. USD (ok. 200 tys. PLN).

Tesla Model 3 w nowej, „niskobudżetowej” specyfikacji oferuje zasięg do 420 km, natomiast jej bardziej prestiżowa odmiana jest w stanie pokonać o 80 km więcej. To jednak nie koniec różnic. Tańsza odmiana rozpędza się wolniej i osiąga mniejszą prędkość maksymalną.

Klienci w Stanach Zjednoczonych, którzy są zainteresowani nabyciem tańszej wersji Tesla Model 3 muszą się spieszyć – informuje Bloomberg. To ze względu na fakt przekroczenia przez producenta do lipca 2018 r. progu 200 tys. sprzedanych pojazdów elektrycznych. Ich nabywcy od początku przyszłego roku stracą możliwość korzystania z aktualnie obowiązujących upustów w wysokości 7,5 tys. USD. Dlatego też po odliczeniu wszystkich upustów obecnie klienci zapłacą 35 tys. USD, ale do czasu.

Później ulga federalna na dofinansowanie będzie obniżona o połowę, a w drugiej połowie roku 2019 zostanie obniżona do 25%. Z kolei od początku 2020 r. ulgi na zakup modeli marki Tesla zostaną całkowicie zlikwidowane.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News