Tesla Model 3 w końcu na fali

Tesla Model 3 w końcu na fali

Tesla Model 3 w końcu na fali

Podaj dalej

O problemach, z którymi boryka się Tesla, mówi się właściwie przez cały czas. W lipcu jednak Model 3 okazał się jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w USA.

Mimo tego, że media co rusz donoszą społeczeństwu o problemach z produkcją Tesli, producent nie może narzekać na brak zamówień. Tesla cały czas robi postępy i jest pewna, że wkrótce zacznie naprawdę zarabiać. Producent liczy, że zyski zapewni mu długo wyczekiwany Model 3. Wszystko wskazuje na to, że się nie myli.

Wyniki sprzedaży w lipcu potwierdzają fakt, że Model 3 cieszy się ogromną popularnością. Jest on obecnie jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w Stanach Zjednoczonych. Auto aktualnie w tym kraju jest na siódmej pozycji w lipcowym rankingu sprzedażowym. Na drogi wyjechało łącznie 14 250 egzemplarzy Modelu 3. Nawet biorąc pod uwagę wyniki sprzedażowe we wszystkich segmentach, łącznie z ciężarówkami, to Tesla ulokowałaby się na doskonałej 20 pozycji.

Według obliczeń Bloomberga Tesla produkuje obecnie około 4280 sztuk tygodniowo. Producent zapewnia, że do końca sierpnia ilość pojazdów zjeżdżających z taśmy produkcyjnej zwiększy się do 6000.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News