Tesla Cybertruck - najnowsza zabawka Elona Muska [wideo]

Tesla Cybertruck - najnowsza zabawka Elona Muska [wideo]

Podaj dalej

Co do tej pory wiedzieliśmy o nowym pomyśle Tesli?

Mimo że powstaje od kilku lat, nadal jest bardzo skrzętnie ukrywaną tajemnicą. Elon Musk powiedział, że „nie wygląda jak nic co do tej pory można było znaleźć w internecie”, dodając, że w rzeczywistości przypomina raczej opancerzony transporter z przyszłości.

Cybertruck będzie podobny pod względem wielkości do Forda F-150. Musk powiedział wcześniej, że najlepiej sprzedający się pojazd w Ameryce jest świetny i że jeśli Ford jest w stanie coś zrobić, to Teslę również powinno być stać na to samo.

Tesla Cybertruck chwali się ogromną mocą, a co za tym idzie niesamowitą możliwością holowania. Mowa tu o ciągnięciu 136 ton.

Niemniej jednak Ford ogłosił już plany stworzenia elektrycznego modelu F-150. Zademonstrował prototyp, który zdołał holować niesamowitą 567 ton.

Nowy wynalazek Tesli ma być dostępny w kwocie 50 000 dolarów (194 000 zł), co w zasadzie jest kwotą zbliżoną do kwoty tradycyjnych ciężarówek. Sprzedaż ma wystartować w 2021 r. lub na początku 2022 r. Oczywiście mowa tu o wariancie optymistycznym, ponieważ Tesla znana jest też niestety z opóźnień w produkcji i dostawach do klientów.

Model Roadster został zaprezentowany 2 lata temu, póki co nadal nie jest dostępny.

Zobaczcie jak materiał z prezentacji Tesla Cybertruck.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News