Termin Cieszyńskiej Barbórki przesunięty. Szykuje się zimowy rajd?

Termin Cieszyńskiej Barbórki przesunięty. Szykuje się zimowy rajd?

10 interakcji
Termin Cieszyńskiej Barbórki przesunięty. Szykuje się zimowy rajd?

Podaj dalej

Ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, Rajd Cieszyńska Barbórka zostanie rozegrany o tydzień później, niż pierwotnie planowano. Mamy zatem powtórkę sytuacji sprzed roku i jednocześnie większe szanse na długo wyczekiwaną zimową aurę w trakcie imprezy.

Pierwotnie runda ta była planowana na weekend 16-17 listopada, jednak ze względu na kolizję terminów z rundą Pucharu Świata w skokach narciarskich, organizatorzy zdecydowali się przesunąć rajd. Deja vu? Nie tym razem. Identyczna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Na szczęście do rajdu pozostaje jeszcze wiele czasu i zawodnicy mogą spokojnie poukładać plany w ten sposób, aby pojawić się na ostatniej rundzie RSMŚl.

Władze i służby powiatu Cieszyńskiego poprosiły Automobilklub Cieszyński o zmianę terminu, aby zagwarantować najwyższy poziom zabezpieczenia na obu wydarzeniach. Rajd zostanie więc zorganizowany tydzień później, czyli w dniach 23-24 listopada.

Taki termin zwiększa ryzyko, a właściwie szanse na zimową aurę, której kibice wyczekują od wielu lat. Cieszyńska Barbórka od dawna słynie z wyjątkowo trudnych oesów, jak i warunków, które panują w tych okolicach końcem roku. Czy jednak w końcu zobaczymy rajdówki na zimówkach?

Zdjęcie główne: Marcin Hennek

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News