Ten SUV będzie najszybszy na świecie

Ten SUV będzie najszybszy na świecie

Ten SUV będzie najszybszy na świecie

Podaj dalej

Brytyjska marka samochodów sportowych Lister opracowuje zoptymalizowaną wersję Jaguara F-Pace. Firma potwierdziła, że pojazd ten będzie nosił nazwę LFP i będzie szybszy od Lamborghini Urus.

Brytyjczycy bez większego pośpiechu podają kolejne szczegóły dotyczące nowego Listera LFP. W końcu jednak światło dzienne ujrzała bardzo istotna informacja. Wiadomo już, że do auta trafi 5-litrowy motor znany z modelu LFT-666. Jednostka ta, wyposażona w kompresor, ma generować około 670 koni mechanicznych mocy.

Tak potężny silnik i zmiany, które zaszły także w pakiecie aerodynamicznym nadwozia mają sprawić, że auto będzie w stanie osiągnąć pierwsze 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy. A co jeszcze istotniejsze, prędkość maksymalna ma wynieść powyżej 320 km/h. Oznacza to, że Lamborghini Urus zostanie w tyle. Przypomnijmy, że SUV z logo byka na masce osiąga maksymalnie 305 km/h.

Za rewelacyjnymi osiągami idzie oczywiście również adekwatna cena. W tym konkretnym wypadku za najszybszego SUV-a na świecie będzie trzeba zapłacić jeszcze więcej niż za Lamborghini Urus. Mówi się o kwocie zaczynającej od około 140 tys. funtów. Cennik Urusa na Wyspach zaczyna się od 131,5 tys. funtów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News