Ten samochód zapisał się na kartach historii GSMP

Ten samochód zapisał się na kartach historii GSMP

Ten samochód zapisał się na kartach historii GSMP

Podaj dalej

Po raz pierwszy w historii mieliśmy przyjemność zobaczyć w pełni elektryczny samochód wyścigowy na trasie GSMP Magura. Wyjątkowy Fiat 500 pełnił funkcję pojazdu VIP.

Na III Rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski mogliśmy zobaczyć ponad 60 kierowców, a wśród nich Przemysława Obajtek prowadzącego elektrycznego Fiata 500e firmy GO+Cars. Jest to pierwszy tego typu pojazd, który powstał w Polsce. Auto zostało przygotowane z najwyższą starannością.

Fiat 500e jest rasowym samochodem nadającym się zarówno do wyścigów, jak i imprez rajdowych. We wnętrzu auta zamontowano klatkę bezpieczeństwa zgodną z zał. J. Warto podkreślić, że klatka została wykonana ze stali chromowo-molibdenowej przez firmę Ireco. Dzięki temu jest znacznie lżejsza od tradycyjnych klatek. Naturalnie cywilne siedzenia oraz pasy zostały zastąpione homologowanymi fotelami kubełkowymi i 3-calowymi pasami szelkowymi.

Wszystkie zbędne wygłuszenia i instalacje zostały usunięte, aby zapewnić Fiacikowi jak najmniejszą masę własną. W celu uzyskania maksymalnej przyczepności na felgi założono opony typu slick marki Pirelli. Tak zbudowany samochód mógł zwinnie, szybko, a przede wszystkim bezpiecznie przemierzać trasy, na których rywalizowali zawodnicy GSMP.

Pomysłodawcą i jednocześnie realizatorem tego projektu jest znany m.in. z pięknego Audi Quattro startującego w HRSMP kierowca rajdowy Grzegorz Olchawski. Właśnie dlatego na Fiatach 500e zobaczyliśmy brawy GO+ EAuto. Na trasie tegorocznego wyścigu górskiego w Magurze Małastowskiej mogliśmy zobaczyć łącznie aż dwa elektryczne Fiaty. Drugi już w znacznie bardziej cywilnej odmianie również wzbudził zainteresowanie uczestników imprezy. Na temat obu samochodów mogliśmy usłyszeć mnóstwo pozytywnych opinii.

Jeśli chcielibyście zobaczyć na własne oczy, jak wygląda i jeździ ten niesamowity sportowy Fiat 500e to zapraszamy was na 10. Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą w dniach 27-29.07.2018.

Zdjęcia: Agnieszka Wołkowicz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News