Technik elektromobilności - pierwsza taka klasa w Polsce

Technik elektromobilności - pierwsza taka klasa w Polsce

Technik elektromobilności – pierwsza taka klasa w Polsce

Podaj dalej

W dniu 5 czerwca 2018 roku Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II (ZZSP) w Zgierzu, otrzymał pozytywną decyzję od Ministerstwa Edukacji Narodowej, na prowadzenie kształcenia w zawodzie technik elektromobilności.

Zajęcia będą prowadzone w czteroletnim Technikum nr 2 (wchodzącym w skład ZZSP w Zgierzu) w okresie jednego cyklu kształcenia tj. od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2022 r. pod opieką naukową Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Jest to pierwsza klasa o takim profilu w Polsce!

Kierunek technik elektromobilności związany jest z projektowaniem, produkcją, nabywaniem i używaniem pojazdów elektrycznych, stacji ładowania jak i systemów zarządzania. Stanowi innowacyjne połączenie wiedzy z zakresu informatyki oraz elektrotechniki i będzie przygotowaniem do zawodów, które już istnieją, jak również pojawiających się na rynku pracy.

Nowy kierunek – technik elektromobilności jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dla pracowników w nowej branży w związku z rządowym programem rozwoju elektromobilności w Polsce oraz obsługi samochodów elektrycznych i stacji ładowania.

Klasa została objęta patronatem łódzkiej firmy ENIKA. Jest to już kolejna klasa pod patronatem firm będących liderami rynkowymi. Od zeszłego roku uczniowie ZZSP zdobywają wiedzę w klasach patronackich międzynarodowej grupy ENGIE.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News