Tańsze ubezpieczenia już niedługo?

Tańsze ubezpieczenia już niedługo?

Podaj dalej

Już od ponad roku LINK4 oferuje swoje ubezpieczenie wraz z nawigacją NaviExpert z modułem „Bezpieczna jazda z LINK4”. Badania pokazują, że kierowcy korzystający z tej aplikacji jeżdżą bezpieczniej. Firma zapowiada, że już niedługo takie osoby będą mogły mniej zapłacić za polisę.

Dzięki systemowi otrzymujemy informacje o naszej jeździe, między innymi czy nie łamiemy przepisów. Oprócz tego są dostarczane wskazówki, które mają pomóc nam poprawić styl. Urządzenie zlicza dystans, który przejeżdżamy w sposób płynny i bezpieczny, a potem zamienia go na punkty, które decydują o miejscu w konkursowym rankingu.

Smartphone with map gps navigation app on the screen in female h

Analizy przeprowadzone na wybranych trasach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz na Śląsku pokazują, że osoby, które otrzymują informację o stylu jazdy, rzadziej lub o mniejszą wartość przekraczają dozwoloną prędkość oraz płynniej przyspieszają i hamują. Widać to szczególnie w przypadku dróg z ograniczeniami od 70 do 90 km/h i tych, gdzie jedziemy powyżej 90km/h, na których szybkość kierowców jest w mniejszym stopniu zależna od innym uczestników ruchu, a często dochodzi do poważnych wypadków.

Z badań przeprowadzonych przez IPSOS wynika, że ponad połowa kierowców wyraża chęć monitorowania ich jazdy, jeśli dzięki temu byliby w stanie zaoszczędzić na polisach ubezpieczeniowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News