Tanak celuje w zwycięstwo w Finlandii

Tanak celuje w zwycięstwo w Finlandii

Podaj dalej

Zawodnik zespołu DMACK, Ott Tanak przez zdecydowanie większą część czasu utrzymywał się na prowadzeniu PZM 73. Rajdu Polski i zmierzał po swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

fot. Red Bull
fot. Red Bull

Niestety, na przedostatnim odcinku specjalnym doszło do przebicia opony w jego Fieście WRC, co kosztowało go pozycję lidera na rzecz Andreasa Mikkelsena. Dla zawodnika Volkswagena było to drugie zwycięstwo po ubiegłorocznym sukcesie w Hiszpanii.

Jednym z pierwszych zawodników, którzy pocieszali Tanaka był zespołowy kolega Mikkelsena, Sebastien Ogier: – Wszystkim nam było w tym momencie przykro i dokładnie to mu powiedziałem. Zasłużył na to zwycięstwo. Przyzwyczaił nas już do szaleńczej jazdy w Polsce – jechał bardzo, bardzo szybko, zdarzył się po prostu pech. To jest niestety wpisane w sporty motorowe.

Wszystko wskazuje na to, że Estończyk zostawił już za sobą niepowodzenie w Mikołajkach i obecnie skupia się tylko na nadchodzącym Rajdzie Finlandii, w którym ma nadzieję na potwierdzenie swojej świetnej formy.

­- Dlaczego miałbym nie wygrać? Finlandia jest trochę bardziej nieprzewidywalna, ale moja Fiesta i opony były w Polsce wręcz perfekcyjne. Nie popełniłem ani jednego błędu – mówi Tanak. – Tego potrzebuję, jeśli chcę myśleć o zwycięstwie w Finlandii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News